Technologická mapa OUD pre aplikáciu „Fun Train“ (skupina seniorov). Abstraktný „aplikačný“ vlak „Obsadzovací aplikačný vlak“ v skupine seniorov

  Lyubov Agarkova
  Tímová práca "Fun Train". Synopsa otvorenej hodiny o izodeaktivite (aplikácii) v seniorskej skupine

integrácia: rozvoj reči, zoznámenie sa s ostatnými, kreslenie, nášivka.

cieľ: Rozšíriť myšlienku dopravy, rozvíjať kreativitu, predstavivosť,

obzory, jemné a všeobecné pohybové schopnosti prstov. Posilniť schopnosť rezať a

nalepiť obrázky známych objektov, zmerať obrázky pomocou

veľkosť prívesu, krásne ich umiestnili. Pri výbere kultivujte chuť

dobre zladené farby papiera na vytvorenie obrázka. Sover-

zlepšiť koordináciu rúk.

Materiál do povolania: farebný papier, jednoduchá ceruzka, Whatman, nožnice, lepidlo, ob-

hračky, hračky vo vlaku.

provizórne práce: rozhovory s ukážkami ilustrácií o všetkých druhoch dopravy -

morské, pozemné, vzdušné; prezeranie hračiek a obrázkov o trans -

port; hrané hry v prírode « Vlak» , "Lietadlá", naučil sa pieseň o

vo vlaku.

slovník práce: parná lokomotíva, vagóny, vo vlaku, rukoväte, rukoväte spojky

1. časť. Motivačne motivačný.

Deti sedia na koberci.

Konverzácia. Čo je to preprava?

Na čo slúži preprava?

Aký druh dopravy? (voda, zem, vzduch)

Lietadlá, balóny, rakety.

Vodné lode, člny.

Pozemné automobily (náklad, autá)

vo vlaku(cestujúci, náklad).

Venujte pozornosť vlak v táboreaký je to cestujúci (cestujúci, z čoho geometrické tvary pozostávajú, aké sú podobnosti a aké sú autá odlišné. Vozidlá sú poháňané motorom). Vstávame, vyrábame motor a chodíme na svoje miesta.

Deti spievajú: Tu náš vlak

Kolesá klepajú

A v náš vlak

Chlapci sedia

Choo Choo Choo Choo

Je spustený parný stroj

Ďaleko

Riadil chlapcov.

2. Organizačné hľadanie.

Na stole leží pripravený materiál na vyučovanie.

Dnes budeme všetci spoločne vyrábať papier pre cestujúcich vo vlaku, Už som urobil vlak, urobíš autá. Autá sú všetky rôzne farby, aby bolo krásne a veselo, Vo vozňoch sú okná (Dve)   vtiahnite sa do jedného a svojho priateľa do druhého.

Zobraziť lištu postupu práce.

1. Na biele štvorce nakreslite seba a priateľa, nalepte na príves.

2. Zložte čierny papier smerom dovnútra a natiahnite spojku (kôrovce automobilov).

Lepidlo rezať.

3. Preložte žltý papier, nakreslite dve kolesá a prilepte ho na príves.

4. Ozdobte príves a kolesá farebným papierom.

5. Zhromaždite trénovať na hárku Whatman.

Telesná výchova. Mohol by som byť tak široký.

Mohla by som byť taká vysoká.

Mohol by som byť taký - malý.

Ale som taký a som hrdý, že som taký. Ec!

Gymnastika rúk "Ahoj!"

sám práce   deti s individuálnou pomocou učiteľa do tichej pokojnej melódie.

3. Reflexné - nápravné.

Lepenie automobilov do vo vlaku.

Výstava - analýza ich detí práce.

Povzbudenie výhercov potleskom.

  Irina Tuktarova
  Prehľad aplikačných tried v skupine Senior "Train"

Programové úlohy:

Na posilnenie schopnosti pracovať s papierom a lepidlom vytvoriť z prvkov integrálnu kompozíciu. Rozvíjať zvedavosť, myslenie, fonémický sluch, jemné motorické zručnosti.

Upevniť schopnosť rezať hlavnú časť objektu obdĺžnikového tvaru s charakteristickými znakmi (zaoblené tvary)   Vystrihnite a prilepte časti rôznych tvarov.

Cvičte v strihaní predmetov rovnakého tvaru z papiera so zloženým harmonikom.

Pokračujte vo vývoji schopnosti vyhodnocovať vytvorené obrázky. Rozvíjať úctu k povolaniu vodiča.

zariadenie:

Obrázky znázorňujúce rôzne vozidlá, cesty, prístavy, železnice, letiská.

Prípravné práce:

Dohľad nad prepravou. Zváženie predmetových a pozemkových obrázkov na danú tému "Doprava", Konverzácia, didaktická hra alebo povolania   o pravidlách cestnej premávky.

Priebeh hodiny.

Muž prišiel s mnohými rôznymi a zaujímavými profesiami. Každý z vás, keď vyrastie, si vyberie, čo má robiť a aké povolanie si vybrať. V našej obrovskej krajine existuje veľa rôznych vozidiel, ktoré prevádzkujú úžasní ľudia, ktorí pohotovo reagujú a neopúšťajú problémy.

Vypočujte si hádanku:

Poznám všetky cesty

Som v kabíne ako doma.

Semafor mi bliká

Vie, že ja - (Driver).

: Áno, sú to šoféri alebo ako sa volá aj vodič.

A čo si myslíte, aké vlastnosti by mal mať dobrý vodič alebo vodič? Čo by mal vedieť a byť schopný?

deti: pracovitý, láskavý ....

: Najdôležitejšie však je, že vodič musí poznať pravidlá cesty veľmi dobre, pretože od toho závisí bezpečnosť cestujúcich aj chodcov na cestách. Poznať pravidlá cestnej premávky by mali poznať nielen vodičov, ale aj chodcov, a to nielen poznať, ale vždy spĺňať požiadavky týchto pravidiel. To je veľmi dôležité!

Učiteľ ukazuje deťom všetky predtým zobrazené obrázky.

Ako je možné volať všetko, čo je zobrazené na obrázkoch?

deti: Doprava.

: Správne, doprava. Existujú rôzne druhy dopravy - niektoré lietajú na oblohe, iné cestujú po ceste a iné lietajú cez more a oceány. Existuje dokonca aj podzemná preprava.

A aké druhy dopravy poznáte?

deti: (Zem, podzemie, vzduch, voda).

Dynamická pauza « Nákladný vlak»

Deti sa stávajú v kruhu. Na signál hádzajú loptičky jeden na druhého (naložené vozne), Po tíme „Nahrávanie bolo dokončené“   deti vykonávajú pohyby rúk (imitácia jazdy vo vlaku)   pohybom v kruhu jeden po druhom a výslovnosťou na výdychu "Chug-Chug-Chug" (do 1 minúty), Po tom vlak zastavívyslovuje sa pri výdychu "Sh-sh-sh"   tak dlho, ako je to možné. Z nosa sa zhlboka nadýchne. (získala silu a pristúpila k vyloženiu vozňov. Gule sú prenesené na druhú stranu).

: A ja chalani majú drahocenný sen, ísť na výlet vlakom   po celej rozľahlej a krásnej vlasti. Ale ja nechcem ísť na výlet sám, je to nudné. A viem, že mám svojich malých priateľov - ste to vy. A pozývam vás. Súhlasíte

deti: Áno!

: Chlapci, ale musíte ísť, ale nemáme vlak, Chcem, aby ste v tom pokračovali vlakom, ako som videl, Ukážem ti to teraz, ale bohužiaľ, on je jediný, ale s niečím prídem. Tak som prišiel. Urobíme kúzlo vo vlaku! Súhlasíte

deti: Áno.

: Choďte do našej dielne a uvidíte. Každý z vás má na stole geometrické tvary. Koľko z vás mi bude pripomínať, čo sa im hovorí? Poďte Artyom a pozrite sa na ne a zavolajte im.

Artem: obdĺžnik, štvorec.

: Správne. Všetky tieto čísla nám pomôžu pri vytváraní našich magických vlakov.

Chlapci, skôr ako začneme, nezabúdajte na pravidlá práce s nožnicami.

deti: (prejdite nožnicami, ktoré ich držia za čepeľ, nepichajte do očí, buďte opatrní).

: No, začnime. Najprv odrežeme rohy obdĺžnika a dostaneme kabínu vodiča, potom odrežeme rohy ďalších dvoch obdĺžnikov a dostaneme autá. Vystrihneme kolesá zo štvorcov a odrežeme aj všetky rohy. Chlapci, majú autá okná?

deti: Áno.

Potom preložíme štvorec na polovicu, potom opäť na polovicu a rozrezáme na rovnaké štyri časti pozdĺž línie ohybu, dostaneme okná.

: Teraz položíte hotové diely na kúsok papiera a až potom sa začneme lepiť.

Chlapci, aký ste dobrý! Vlaky   Ukázali ste sa veľmi krásne a odolné.

Lisa, povedz mi, ktoré čísla si použil? A kto si vezmete so sebou na výlet?

Dima, povedz mi, z ktorej postavy máš volant.

: Ďakujem, chlapci, náš workshop je dnes najkúzelnejší. A moji chlapci majú zlaté ruky!

Súvisiace publikácie:

Zhrnutie lekcie o aplikácii „Obelisk of Glory“ vo vyššej skupine   Zhrnutie tried aplikácií v skupine seniorov „Obelisk of Glory“ Účel: poskytnúť predstavu o pamiatkach Veľkej cibule, pokračovať.

Abstraktná lekcia o aplikácii „Snehuliak“ v skupine senior   Účel: vás naučí vytvoriť čo možno najpresnejší obraz snehuliaka, ktorý vyjadruje tvar a pomerný pomer jeho častí. Ciele :.

Zhrnutie aplikačnej triedy v strednej skupine Téma: „Vlak ponáhľa„ knock-knock-knock “Účel: Naučiť deti držať nožnice a narezať ich do priamky:.

  Zhrnutie tried aplikácií v skupine „Kvetinový záhon“ Účel: · Rozvíjať schopnosť zložiť list papiera na polovicu; · Posilniť schopnosť používania.

Zhrnutie žiadosti o účasť v skupine seniorov na tému „Birch“ Ciele: Pokračovať vo výučbe detí, ako vystrihnúť papier na polovicu. Upevniť.

Triedy v skupine vyšších materských škôl sú stálou prípravou na začatie vzdelávacích aktivít v škole. Preto sú všetky typy aktivít plne vybavené výučbovými metódami, ktoré deťom pomôžu ľahšie a rýchlejšie sa naučiť nové objemy informácií. A taká známa lekcia, ako je aplikácia, sa stáva zmysluplnejšou, keď sa geometrické obrázky berú ako základ pre konštrukciu častí. Zvážte postup vykonávania žiadosti na tému: „Doprava. Trolejbus ".

Aplikačné triedy v seniorskej skupine

Implementácia aplikácií v skupine senior je založená hlavne na kombinácii rôznych geometrických tvarov

To je zaujímavé. Prihláška je veľmi starodávna umelecká forma. Naši predkovia to spočiatku používali na upokojenie bohov a na základe toho ich vykonávali na zvieracích kožách. Na samotný obraz sa použila kožušina, listy atď. V stredoveku sa nášikul stal majetkom rytierov, ktorí boli amuletmi chránení pred nepriateľom. Dnes sa aplikácia považuje za integrálny atribút tvorivého rozvoja detí.

Mnohí dospelí vnímajú aplikácie ako jeden zo spôsobov, ako pobaviť deti, aby potešili svojich príbuzných dotykovými remeslami - hovoria, že deň v materskej škole nebol zbytočný. V skutočnosti je však úloha tohto typu zloženia oveľa významnejšia. Nakoniec sa aplikácia vyvíja

  • logické myslenie (posilňujúc koncepty geometrických tvarov, deti sa ich snažia transformovať z jedného do druhého, napríklad z kruhu - šesťuholníka);
  • tvorivé schopnosti (ako aj zmysel pre zloženie, pretože chlapci musia správne a krásne distribuovať podrobnosti na plachte);
  • schopnosť pracovať v tíme a využívať skúsenosti iných ľudí;
  • zručnosť samorezných častí;
  • rozvíja pohybové schopnosti prstov, ostrosť zraku;
  • podporuje presnosť.

Úlohy

Cieľom vychovávateľa je čo najviac pritiahnuť deti do prípravnej fázy, pretože ich to vychováva

  • zodpovednosť za kvalitu výsledku (ak ste vopred nevypracovali žiadne podrobnosti, remeslá nemusia vôbec fungovať);
  • schopnosť plánovať svoju prácu;
  • zmysel pre čas (keď potrebujete vypočítať, koľko peňazí musíte venovať príprave, aby zostal čas na kreativitu).

Prípravná fáza na túto tému

Deti musia byť oboznámené s prípravou žiadosti, takže budú zodpovedné za výsledky svojej práce

Iba predstavivosť dieťaťa sa dá porovnávať s predstavivosťou učiteľa materskej školy.

materiály

Na výrobu aplikácií pri štúdiu druhov dopravy, najmä vozíka, môžete použiť

  • papiera;
  • kartón (vrátane hrubého papiera, ktorý sa používa na balenie pánskych košieľ);
  • kusy látky;
  • íl;
  • prírodné materiály (napr. listy, šišky, žalude) atď.

Tieto materiály sa môžu použiť na výrobu samotného vozíka a na podklad pod obrázkom. Na ozdobu alebo ozdobu trolejbusu (napríklad reklamný banner na puzdre) môžete ponúknuť flitre, kamienky, farebné konfety atď.

Samozrejme, nebude existovať žiadna práca bez materiálnej a technickej základne. Preto je potrebné poskytnúť malých tvorcov

  • pohodlné stoličky stojace pri stoloch;
  • potrebné príslušenstvo (nožnice, lepidlo, obrus pre kreativitu).

Aká veľkosť dielov je vhodná?

Napriek tomu, že deti v staršej skupine sú takmer dospelé osoby, je pre nich stále ťažké pracovať s remeslami, ktoré sú väčšie ako štandardné listy A4. Takže v prípade vozíka by ste mali obmedziť veľkosť základne a samotnú postavu. Pretože v procese práce je potrebné opakovať informácie o geometrických útvaroch, veľkosť malých detailov by mala byť taká, aby deti nielenže mohli napríklad z kružnice premeniť šesťuholník, ale mali tiež možnosť vypočítať rohy výslednej figúry bez toho, aby ju úplne zakryli svojimi vlastnými prstami. Optimálna veľkosť aplikácie je A4 pre základňu a ½ A4 pre samotný vozík.

Čo môžu deti robiť?

Chlapci zo staršej skupiny už majú predstavu o práci s aplikáciou: často ju vykonávajú v triede. Je preto celkom opodstatnené, že príprava dielov a príslušenstva pripadá na ich plecia.   Deti tak môžu dostať niekoľko úloh.

  • Pripravte si potrebné nástroje. Zvyčajne sa jedná o špeciálny box v skrini v skupine, kde sa nachádzajú nožnice, lepidlo, kefy atď., To znamená, že chlapci by ho mali jednoducho vybrať zo zásuvky a dať všetko potrebné pre každého „tvorcu“.
  • Usporiadajte pracovný priestor. Stoly prikryte utierkou, stoličku presne vymeňte, aby bolo pohodlné sedieť a pracovať.
  • Vystrihnite medzery podľa vzoru navrhnutého učiteľom. Ak hovoríme o papierových aplikáciách, potom ide o kruhy, kolesá, obdĺžnikové okná, štvorcové okná, ako aj pásy pre zberače prútov (tzv. Rohy).

motivácia

Ako motivujúcu úlohu môžeme ilustrovať pohyby prstovej gymnastiky krátkou básňou okolo trolejbusu.

Aby prípravná fáza neabsorbovala celé nadšenie malých umelcov, musia ich pred začatím skutočnej prihlášky ich motivovať. Existuje niekoľko možností, ktoré možno použiť jednotlivo alebo v rôznych kombináciách.

interview

Na začiatok je vhodné opýtať sa detí, na čo sa dostanú na záhrade. Po odpovedi „autom“, „autobusom“ atď. Môžeme dospieť k záveru, že všetky tieto druhy dopravy sa nazývajú „preprava“. A posledný „most“ k téme: úloha vypísať zoznam druhov dopravy známych deťom.

Básne, hádanky

Deti veľmi radi reagujú na refrén.

Napríklad

Pretekám, držím sa drôtov

Nikdy sa nemýlim!

- Ach, aký dlhý fúzy!
  Môžete chytiť!
  Prečo by ste, môj priateľ,
  Neholte sa ráno!
  - Aké zvláštne slová?
  Nemám fúzy, ale dva!
„Fúzy sú pre nás najdôležitejšie!“ -
  Každý povie troll-Bu-sy!

Rozprávky

Je to jedna z najúčinnejších techník, ktorá nielen motivuje deti k tomu, aby plnili úlohy, ale aj rozvinuli reč malých návnad.

Príbeh smutného trolejbusu

V jednom mestskom parku boli rôzne autá: autobusy, trolejbusy, taxíky. Všetci verne a spoľahlivo slúžili ľuďom. Vstali sme veľmi skoro, s prvými lúčmi prebudeného slnka, šli sme spať veľmi neskoro, keď noc hodila po meste hviezdnu deku, keď všetky dievčatá a chlapci už dlho spali a mali úžasné sny.
  Nový rok sa blížil. Najúžasnejšia a najradostnejšia dovolenka na svete. V domoch žiarili lesné krásy - žiarili vianočné stromčeky. Loptičky a vianočné ozdoby iskrili, girlandy sa žiarili a trblietali vo svetle mestského stromu na námestí. Mesto čakalo na priblíženie dovolenky, darčeky pre malých i veľkých - všetkým, všetkým, všetkým, od Santa Clausa a Snehulienky. Deti čoraz viac potleskávali ruky po pestrofarebných raketách stúpajúcich do neba a hlasných sušienok.
  Starý trolejbus však nič z toho nemal, a preto zostal smutne a nemal sa z ničoho radovať. Sedadlá v kabíne boli staré a takmer všetky boli rozrezané na tenké, ostré britvy, zlí chlapci. Niekto v kabíne neustále hrabal: semená a kusy papiera ležali sem a tam. Ľudia nechceli, aby bol trolejbus čistý, pohodlný a to ho ešte viac smutnilo, dokonca chcel plakať.
  Do rána mráz prešiel cez stromy, rástol na nich mráz, postriebrené ihličia, maľoval okná trolejbusu nádhernými, magickými vzormi, trochu sa usmial, len trochu, trochu ¬ trochu.
  - Prečo si taký smutný? - spýtal sa ho Morozko.
  - Každý má sviatok, prichádza Nový rok, ale nemám dovolenku. Old I, takmer k ničomu pre každého, “odpovedal mu trolejbus.
  - Nie je dobré osláviť Nový rok! Otvorte dvere, prosím, a zapnite svetlá, zametím od vás, vyčistím od papiera a semien.
  "Prosím," odpovedal trolejbus indiferentne a otvoril dvere Frostovi.
  Mráz pískal, vietor víril odpadky a priniesol trolejbusovej kabíne dokonalú čistotu. Vánica mávala bielymi uterákmi na chrbte a na sedadlách, utierala matné žiarovky a žiarivo a veselo sa rozsvietila.
  Starý trolejbus sa usmial, potešený radosťou, motor naštartoval.
  - Ďakujem, Morozko.
  "Nie, zázraky sa len začínajú," odpovedal mu Morozko.
- Keď opustíte flotilu a vaše rohy sa dotknú drôtov, nebojte sa, pripravil som pre vás malý darček, pretože Nový rok čoskoro príde. Hoarfrost a ja sa pokúsime, aby ste neboli smutní. Pozrite sa, čo sa stane.
  Bliká s čistými svetlometmi a vozík sa rozhliadol okolo salónu, v ktorom by dnes prepravoval cestujúcich - deti a dospelých. V kabíne bolo čisté a krásne, čas ísť.
  Vozík zavrel dvere, znova sa usmial a vyhnal z flotily.
  A potom sa stal zázrak. Rohy praskali a rohy sa pomaly pohybovali pozdĺž predĺžených drôtov a žiarili krásnym modro-modrým svetlom.
  - Čo je to? Zázraky!
  "Nie," pískal za ním Frost. - Toto je pozdrav na tvoju česť! Nie zo sušienok, nie z rakiet, ale zo skutočného modro-modrého pozdravu. Dnes vás bude sprevádzať všade. Prijmite darček na Nový rok. Nebuď smutný!
  Starý autobus s úsmevom sa pozrel na zázračný darček. Takto Frost a jeho mraziaci brat urobili zázrak! Vrátili ten úsmev starcovi, ktorý mu celý deň dal skvelý darček a dobrú náladu.
  „Aké dôležité je začať deň úsmevom a ukončiť ho úsmevom!“ Pomyslel si starý trolejbus a vydal sa na cestu.

Príbeh trolejbusu

V jednom južnom meste žil trolejbusový autobus, ktorý sa rád prezentoval ako rôzne zvieratá
  a vtáky
  "Som veľký a dôležitý slon," povedal a prudko stúpal do kopca.
  - Moja drahá, poďme rýchlo, - ľudia meškajú, - ponáhľal sa
  vodič Kostya je mladý, veselý chlap. "Lepšie si predstavte, že ste pštros."
  "Je pštros väčší ako slon?" Spýtal sa trolejbus.
  - Pštros beží rýchlejšie
  "No, potom som pštros," súhlasil a ponáhľal sa, takže cestujúci padali na seba
  ostatní.
  "Dávaj pozor," opýtal sa Kostya. - Pokúste sa zmeniť na klokan a predstavte si to
  všetko
  cestujúci sú vaše deti.
  - A kde žijú klokani, existujú trolejbusy? - spýtal sa vozík
  „Áno,“ odpovedal Kostya, aj keď nevie, či sa v Austrálii našli trolejbusy.
  "A sú krásne," opýtal sa trolejbus.
  "Si ešte krajší," odpovedala Kostya.
  A to bola pravda, pretože každé ráno sa Kostya uistil, že jeho strany
  trolejbusy boli čisto umyté a okná žiarili slnečnými zajačikmi.
  "Som starostlivou matkou pre Kangaroo," povedal Trolleybus Kostovi, spomalil a plynulo jazdil
  zastaviť.
  "Kino Yunost je konečná zastávka," oznámil vodič Kostya a cestujúci mali dostatok spánku
  z trolejbusu, ako klokani z vaku.
  "Začína pršať," povedal trolejbus, "zvlhnem to."
- A viete si predstaviť, že ste hroch a plávate v horúcom letnom dni, hrochy milujú vodu.
  Ulicami sa ponáhľal trolejbusový autobus, ktorý si odfrkol a striasol sa z vody.
  V noci v opustenom a tmavom parku, aby sa necítil sám, vozík
  ubezpečil sa:
  "Som medveď, spím vo svojom vlastnom dome a vôbec sa nemám nebojím."
  Čas do rána potom netrval tak dlho.
  A rád si predstavoval aj speváckeho žeriavu a prúty, ktoré sa pohybovali na inú líniu, to neurobili
  škriabaný a jemne pískaný ako vták.
  Raz však bol Kostya telegramom povolaný na svadbu brata. Kostya si vzal dovolenku a šiel na sever
  do Murmanska.
  Trolejbusu bol pridelený ďalší vodič - pochmúrny strýko Petya, ktorý bol neustále
  Znepokojuje ho zložitá hospodárska situácia v krajine, ale najmä nahnevaná po včerajšku
  hádky so svojou manželkou kvôli oneskorenému platu.
  - Som sivý vlk, zjedem ťa! - povedal vozík strýkovi Peteovi.
  "A ty tiež," strýko Petya sa hneval a búchal na volant celou svojou silou.
  Trolejbus bol urazený a zastavil sa. Ako strýko Petya ani biť na kolesách, ani tlieskané skladanie
  viečka sa nepohyboval.
  V trolejbusovom parku najlepší opravári na dlhý čas vymýšľali nad mechanizmami, nenašli nič a
  nechal trolejbus sám.
  Trolejbusový autobus sa vrazil do najvzdialenejšieho kúta parku a čakal na jeho odoslanie
  kovový šrot.
  Nakoniec sa však Kostya vrátil.
  "Tvoj trolejbus je rozbitý," povedal mu dispečer. "Choď, choď ďalšie auto."
  Kostya bol naštvaný a myslel si, že pre svojho priateľa možno možno urobí niečo iné.
  Dlho ho hľadal, kým medzi zlomenými nenašiel špinavého a opusteného trolejbusu.
  autá pri plote.
  Kostya umyl vozík z vozíka dovnútra a von, nainštaloval tyče a zapol motor.
  "Som zlý a hrozný šedý vlk," povedal Trolejbus Costa, nie veľmi sebavedome, "a ja ťa zjediem."
  - Nejedz mi šedého vlka, - Kostya sa obvykle usmial, - Poďme radšej spievať pieseň.
  "Tak veľmi mi chýbaš," sťažoval sa trolejbus. Aj ja som si Kostya vzdychol a opýtal sa:
  - Čo budeme spievať?
  - Pieseň o mne, to znamená o ružovom slonovi. Teraz som silný, ale láskavý slon.
  "No tak," súhlasil Kostya a spievali jednotne:
  „Kde sa baobaby vyšplhali na svah
  Na mýtine žil ružový slon “
  - Dnes som najšťastnejším trolejbusom, pomyslel som si, že trolejbus opúšťa park a akoby biely
  loď sa plavila ulicami mesta.

Obrazy, trolejbusové plagáty

Viditeľnosť je nevyhnutnosťou pri práci s aplikáciami. Okrem toho by to mali byť ručne kreslené možnosti a fotografia s obrázkom skutočných trolejbusov.

sledovanie

Ak je to možné, môžete sa na prechádzke pozerať na tieto trolejbusy, diskutovať o ich dizajne, hovoriť o prúdoch a drôtoch. Ak to nie je možné, môžete venovať niekoľko minút hernej hodiny skúmaniu hračkárskych vozíkov, porovnať ich s už známymi autobusmi.

Plán lekcie

V súhrne tried aplikácií je potrebné uviesť čas vyhradený pre každú fázu

Na začiatok formulujeme ciele a ciele lekcie. Napríklad ciele: pokračovať v práci na vytváraní geometrických tvarov podľa modelu, naučiť sa rezať kruhy odrezaním rohov zo štvorcových tvarov, aby sa vytvoril záujem o umeleckú činnosť.

Úlohy môžu byť tieto: naučiť deti vytvárať kruhy zo štvorcov, pokračovať vo formovaní zručností pri práci s nožnicami, vštepovať úhľadnosť a presnosť práce.

Pokiaľ ide o znenie povinného prvku akéhokoľvek povolania v seniorskej skupine súvisiaceho s vývojom reči, potom ide o aplikáciu slovníka (znalosť pojmov „benzín“, „pozemná preprava“, „cestovný poriadok“, „zastávka“).

Po úvodnej časti prejdeme priamo na priebeh hodiny, ktorá zahŕňa tri etapy:

  • úvod alebo motivácia - rýmy, rozprávky (nie dlhšie ako 7 minút);
  • hlavná časť - vykonávanie remesiel spolu s tútorom (18 minút);
  • záverečnou fázou je inštruktáž, učiteľka chváli deti, na magnetickej tabuli sa vytvorí spontánna výstava diel (5 minút).

Príklad prehľadu

Ak máte veľmi málo času na podanie žiadosti, môžete rodičom ponúknuť dokončenie úlohy doma: nájdite správne obrázky a nalepte ich na lepenkovú základňu, aby si kúpili vozík

Zhrnutie lekcie o aplikácii „Zábavný vozík“

Cieľ: Rozvoj konštruktívne schopnosti detí
ciele:
- Zlepšiť znalosti oblých, obdĺžnikových a štvorcových tvarov.
- Naučte sa, ako transformovať tvary rozrezaním obdĺžnika na štvorce.
- Naučiť deti starostlivo používať nožnice, pracovať s lepidlom.
- Vychovávať schopnosť porovnávať vaše činy s činmi dospelých.
- Stanoviť pojem „osobná doprava“, „mestská doprava“ a jeho typy.
Prípravné práce: využívanie IKT, diskusie o preprave osôb, prezeranie obrázkov s obrázkom trolejbusčítanie poézie, hádanky.
Slovná zásoba: aktivácia prídavných mien: osobné, mobilné, elektrické, mestské.
Vzdelávacia činnosť
Vychovávateľ: Chlapci, pozrite sa na tieto obrázky. Povedz mi, čo je na nich zobrazené?
Deti: Autobus, trolejbus, električka, mikrobus.
Pedagog: Správne, ale ako sa to dá nazvať jedným slovom?
Deti: Doprava.
Vychovávateľ: A aký je tento druh dopravy?
Deti: Cestujúci, mesto.
Pedagóg: Prečo mu to tak hovoríme?
Deti: Pretože prepravuje ľudí - cestujúcich.
Vychovávateľ: Dobre, dobre.
Vychovávateľ: A kto videl trolejbus?
(Odpovede detí). Chlapci idú k počítaču a ukážem vám trolejbusktorý cestuje ulicami mesta.
Zaklepte na dvere
Učiteľ: Chlapci, práve som dostal poštára, aby priniesol list, teraz si ho prečítam. (Čítanie listu)
"Ahoj kluci! Dopravný inšpektor Krasnodar vám píše. Pýtam sa: v Krasnodare nastali nepredvídané okolnosti, ktoré sa zlomili trolejbusy   a zostal iba jeden. A tak veľa dospelých a detí sa nemôže dostať do práce, materských škôl alebo škôl. Dúfam, že za vašu pomoc. Zbohom, za skoré poďakovanie. ““
Učiteľ: Chlapi, ste pripravení pomôcť?
(Odpovedá deťom)
Učiteľ: Výborne, som rád, že ste uhádli, ako v tejto situácii pomôcť.
Než začneme pracovať, precvičme si prsty. Gymnastika prstov:
transport
Stlačíme prsty
Zavoláme dopravu:
Auto, vrtuľník, električka, autobus, lietadlo.
Päť prstov sme zaťali
Nazýva sa päť druhov dopravy.
Učiteľ kladie otázky: Aké sú jeho časti trolejbus?
Deti: Z vozňa, okien, dverí, kolies.
Vychovávateľ: Kvôli tomu, čo sa deje trolejbus?
Deti: Aktuálny zberateľ.
Vychovávateľ: A čo trolejbus   iný ako autobus, kto vie?
Deti: V autobuse sa tankuje benzín a trolejbus   poháňané elektrinou.
Edukátor: A teraz chlapci začínajú pracovať.
(Učiteľ vysvetľuje a ukazuje, ako niekoľkokrát znížiť rohy a zložiť obdĺžnik)
Fizminutka „Preprava mien“
Keď deti dokončia úlohu, učiteľ ponúka zvážiť výslednú prácu spoločne.
Vychovávateľ: Chlapci! Pozrite sa, ako sme spolu pracovali, aké úžasné máme trolejbusy!
Páčilo sa vám trolejbusy? Ktorý z nich sa vám páčil viac? Prečo?
Myslíte si, že sme pomohli obyvateľom Krasnodaru?
(Odpovedá deťom)

Poradie aplikácie s fotografiou

Prvým príkladom je trolejbus s dvoma oknami.

Po vyplnení žiadosti sa oplatí uskutočniť výstavu detských diel, aby mali deti motiváciu pre ďalšiu prácu.

návod:

  1. Ukážeme deťom hračku.
  2. Začneme najväčšou časťou - interiérom. Vezmite veľký obdĺžnik okolo horných rohov.
  3. Z prázdnych štvorcov, zaoblenie rohov, urobte kolesá.
  4. Aplikujeme ich do salónu.
  5. Na obdĺžnik tiež aplikujeme najmenšie štvorce so zaobleným vrchom.
  6. Na začiatok nanášame súčasné kolektory.
  7. Prilepte podrobnosti na základňu.

Ďalšia verzia je komplikovaná. V ňom musíte rezať a prilepiť nielen okná, ale aj dvere.

Ak už deti v triede dokončili aplikáciu autobusu, nebude pre nich ťažké vyrobiť trolejbus

návod:

  1. Vezmite veľký obdĺžnik, nezaokrúhlite jeho rohy.
  2. Lepte na základňu.
  3. Vystrihnite 2 kolesá (zo štvorcov).
  4. Vľavo a vpravo od tela kabíny nalepujeme obdĺžniky okien.
  5. Zlepovanie dverí.
  6. Berieme obdĺžnik, na úzkej strane nalepíme malý obdĺžnik - kroky.
  7. V strede nakreslime čiaru - posuvné dvere.
  8. Zopakujte kroky 6–7 pre druhé dvere.
  9. Dvere prilepte na stred kolies.
  10. Medzi dverami máme ďalšie okno.

Video: Ako podať žiadosť „Trolley“

Aplikácia v skupine seniorov je jednou z aktivít, ktoré deti najviac milujú. Preto je také vhodné konsolidovať nové získané informácie s pomocou. Takže pri štúdiu témy „Doprava“ môže byť každý typ pozemného alebo podzemného (vodného) vozidla dokončený vytvorením kreatívneho projektu - aplikácie. Okrem toho ide o konsolidáciu poznatkov o jednoduchých geometrických tvaroch, ako aj o tom, ako je možné jedného z nich vytvoriť v inom. Na konci štúdia témy má učiteľ možnosť urobiť veľkú výstavu diel arašidov.

Zhrnutie lekcií o aplikáciách v seniorskej skupine, téma „Vlak“

Úlohy programu:

Na posilnenie schopnosti pracovať s papierom a lepidlom vytvoriť z prvkov integrálnu kompozíciu.
Rozvíjať zvedavosť, myslenie, fonetický sluch, jemné motorické zručnosti.

Posilniť schopnosť rezať hlavnú časť objektu obdĺžnikového tvaru s charakteristickými znakmi (zaoblené rohy) na rezanie a vkladanie častí rôznych tvarov.

Cvičte v strihaní predmetov rovnakého tvaru z papiera so zloženým harmonikom.

Pokračujte vo vývoji schopnosti vyhodnocovať vytvorené obrázky.
Rozvíjať úctu k povolaniu vodiča.

vybavenie:

Obrázky znázorňujúce rôzne vozidlá, cesty, prístavy, železnice, letiská alebo nebo s mrakmi
Vybavenie na aplikáciu.

Prípravné práce:

Dohľad nad prepravou.
Zváženie predmetových a pozemkových obrázkov na tému „Doprava“.
Konverzácia, didaktická hra alebo lekcia o pravidlách cesty.

Postup kurzu:

Muž prišiel s mnohými rôznymi a zaujímavými profesiami. Každý z vás, keď je o niečo starší, si vyberie, čo má robiť a aké povolanie si vybrať. V našej obrovskej a krásnej dedine je veľa rôznych dopravných prostriedkov, na ktorých úžasní ľudia, ktorí neodpovedajú na prácu, neopúšťajú ťažkosti.

Vypočujte si hádanku:

Hádajte sa o vodičovi

Poznám všetky cesty
Som v kabíne ako doma.
Semafor mi bliká
Vie, že ja ... (šofér)

V. (Áno, sú to vodiči, vodiči alebo, ako mu hovorím),

Deti: vodič.

Otázka: Čo si myslíte, že by mal byť dobrý vodič alebo vodič? Čo by mal vedieť a byť schopný?

Odpovede detí: pracovitý, láskavý ...

Učiteľ koriguje deti (zodpovednosť, pozornosť, čestnosť, disciplína, tvrdá práca, slušnosť).

Najdôležitejšie je však to, že vodič musí poznať pravidlá cesty veľmi dobre, pretože od toho závisí bezpečnosť cestujúcich aj chodcov na cestách. Poznať pravidlá cestnej premávky by mali nielen vodiči, ale aj chodci, a to nielen poznať, ale vždy by mali spĺňať požiadavky týchto pravidiel. To je veľmi dôležité!

Učiteľ ukazuje deťom všetky predtým zobrazené obrázky. - Ako môžete volať jedným slovom všetko, čo je zobrazené na týchto obrázkoch?

  (Odpovede detí: preprava).

B. Správne, doprava. Existujú rôzne druhy dopravy - niektoré lietajú na oblohe, iné cestujú po cestách a iné lietajú po moriach a oceánoch. K dispozícii je dokonca aj podzemná doprava - metro. A aké druhy dopravy poznáte?

Odpovede detí: (zem, podzemie, vzduch, voda).

Dynamická pauza „Vlak so záťažou“

Deti sa stávajú v kruhu. Na signál hádzajú loptičky jeden na druhého (nakladajú autá). Po príkaze „načítanie ukončené“ deti vykonávajú pohyby rúk (simulujúce jazdu vlakom) s pohybom v kruhu jeden po druhom a výslovnosťou na výdychu „chuh-chuh-chuh“ (do 1 minúty). Potom sa vlak zastaví a na výdychu vyhlási „čo najdlhšie“. Z nosa sa zhlboka nadýchne, V. získal silu a začal vykladať vagóny. Guľky prechádzajú opačným smerom.

Q. A ja, chlapci, mám drahý sen ísť na cestu vlakom cez rozľahlú a krásnu vlasť. Ale ja nechcem ísť na výlet sám, nudný. A viem, že mám svojich malých priateľov - ste to vy. A pozývam vás. Súhlasíte

Deti: Áno!

V. Chlapci, ale musíte ísť, ale nemáme vlak. Chcem, aby ste išli ísť takým vlakom, aký som videl, teraz vám ukážem. Ale bohužiaľ, on je jediný. Ale s niečím prídem. Tak som prišiel.

Vyrobíme čarovné vlaky!

Súhlasíte

D. Áno!

B. Poďte do našej dielne a pozrite sa. Každý z vás má na stole geometrické tvary. Koľko z vás mi bude pripomínať, čo sa im hovorí? Poďte Nikita, pozrite sa na ne a zavolajte im.

Odpovede detí. (Obdĺžnik, štvorec)

Správnym spôsobom. Všetky tieto čísla nám pomôžu pri vytváraní našich magických vlakov.

U chlapcov si ešte predtým, ako začneme, pripomenieme pravidlá práce s nožnicami.

Odpovede detí: (prejdite nožnicami, ktoré ich držia za čepeľ, nepichajte do očí, buďte opatrní)

V.No, čo začíname. Najprv odrežeme rohy v obdĺžniku a dostaneme kabínu vodiča, potom odrežeme rohy ďalších dvoch obdĺžnikov a dostaneme autá. No, ale zo štvorcov (na čo si myslíte, že ich potrebujeme?) Vystrihneme kolesá a odrežeme aj všetky rohy. Rebata a autá majú okná?

D.Da!

Potom preložíme štvorec na polovicu, potom opäť na polovicu a rozrezáme na rovnaké štyri časti pozdĺž línie ohybu, dostaneme okná.

B. Teraz položíte hotové diely na list papiera a až potom sa začneme lepiť.

V. Chlapci, aký ste dobrý! Vaše vlaky sa ukázali byť veľmi krásne a odolné. Nastya mi povedz, ktoré čísla si použil?

A kto si vezmete so sebou na výlet?

V. Nikita, a povedz mi, z akej postavy si dostal koleso?

Otázka: Ďakujem vám, náš workshop je dnes najkúzelnejší. A moji chlapci majú zlaté ruky!

  Svetlana Stipikova
  Aplikácia v skupine Senior "Train"

Aplikácia v seniorskej skupine"Vlak"

cieľ: Naďalej učte deti sklopiť obdĺžnikový list do polovice vodorovne a vyhladiť líniu skladania. Upevniť schopnosť transformovať obdĺžnik zložený na akordeóne na štyri rovnaké štvorce a vystrihnúť kruhy zo skladaného akordeónového papiera. Naďalej sa učte, ako vytvárať celé hotové formuláre a usporiadať okná na jednej úrovni.

materiál: obdĺžniky vystrihnuté z farebného papiera 20 x 12 cm (stena automobilu, 12 x 3 cm) (Windows)   a 16 * 4 cm (uši, nožnice, lepidlo, kefy na lepidlo, handry, olejové utierky.

Postup triedy

1. Úvod

Železné chaty

Pripojené k sebe.

Jeden z nich s rúrkou

Vedie všetkých.

(Vlak)

2. Hlavná časť

1. Pozvite chlapcov, aby vytvorili autá a pripojili sa vo vlaku.

2. Zobrazovanie výkonnosti. Ak chcete vyrobiť auto, musíte zložiť najväčší obdĺžnik na polovicu - bude to jeho stena. Zložte najmenší obdĺžnik na polovicu a znova na polovicu a urobte rezy pozdĺž línií ohybu - získate štyri okná. Rovnakým spôsobom zložte stredný obdĺžnik a odrežte štyri rovnaké kolesá. Lepené okná a kolesá na stenách vozidla z dvoch strán. Z dokončených objemových vozňov si deti tvoria vo vlakupred ktorým je parná lokomotíva.

3. Prstová gymnastika

4. Bezpečnostný výcvik

5. Nezávislé vykonávanie práce. Individuálna pomoc tým, ktorí to potrebujú.

3. Záverečná časť

Analýza práce detí.

Súvisiace publikácie:

Účel: pripomenúť jeseň, názvy sťahovavých vtákov, upevniť schopnosť rezať papier a pracovať s lepidlom. Budete potrebovať: listy albumov.

  Účel: Naučiť deti, ako aplikovať koňa. Úlohy: naučiť sa vytvárať aplikácie z generalizovaných tvarov - ovály rôznych veľkostí - kôň.

  Tím škôlky sa snaží, aby bol život detí zaujímavý, zábavný. V jeden z pracovných dní som teda zorganizoval zábavu pre žiakov.

Pozrite sa, čo krásne veľkonočné nášivka môžete urobiť so svojimi deťmi! Ľahké a rýchle! Výkonný výbor môjho mesta nám dal.

  [b] Synopsa lekcie kreslenia pomocou techniky „škrabania“ „Náš veselý vlak“ pre skupinu rečníckych terapií pre seniorov Pripravená a.

GCD s využitím zdravotníckych technológií pre deti zo skupiny Senior Cheerful Train   Softvérový obsah. Posilniť zdravie detí prostredníctvom hudobných rytmických pohybov. Pokračujte v rozvíjaní pocitu detí.

error:Obsah je chránený !!