Zhrnutie GCD pre žiadosti o deti staršej skupiny. Domy pre divočinu. Téma týždňa „Voľné zvieratá Aplikácia Domáce zvieratá abstrakt

  Elena Khitrova
  Zhrnutie GCD pre produktívne aktivity pre deti strednej skupiny. Aplikácia na tému „Domáce zvieratá“

Zhrnutie GCD pre deti strednej skupiny na produktívne činnosti. Aplikácia na tému „Domáce zvieratá“

cieľ:vytvoriť podmienky pre rozvoj detských myšlienok o domácich miláčikoch a potrebe starostlivosti o tých, ktorí sa krotili.

ciele:

Vzdelávací obor „Poznávanie“

Objasniť a rozšíriť predstavy detí o domácich zvieratách a ich mláďatách (vzhľad, jedlo, výhody pre ľudí); ako sa človek stará o domáce zvieratá.

Rozvíjať sluchové a vizuálne vnímanie, pamäť, pozornosť, predstavivosť, rýchle vtip.

Naďalej rozvíjať kognitívnu aktivitu detí.

Vzdelávacia oblasť „Komunikácia“

Obohatiť predmet, kvalitu, slovnú slovnú zásobu na lexikálnu tému.

Zintenzívnenie detskej reči.

Zaistite správnu výslovnosť zvuku.

Vzdelávacia oblasť „socializácia“

Naučte sa pracovať v tíme.

Ak chcete vytvoriť zručnosti spolupráce, dobrá vôľa.

Zvýšte opatrný prístup k domácim miláčikom.

Vzdelávacia oblasť „Telesná kultúra“

Naučiť sa koordinovať pohyby s rečou.

Pokrok GCD

Na začiatku hodiny vzdelávateľ  pozýva deti, aby stáli v kruhu a hrali hru „Pozdravte sa.“ Deti sú pozvané, aby sa pripojili k malému kruhu a pozdravili ich, aby začali so sebou takto: „Ahoj ruky, ahoj nohy, ahoj uši, ahoj oči, ahoj nos, atď.“ A potom sa pozdravte jeden druhému a volajte menom.

vzdelávateľ: Chlapci, dnes ráno sme dostali list od Dunna. Čítať? „Drahí chlapi, píše vám Dunno. Utiekol som všetkých domácich miláčikov. Mám veľké obavy, že sa ku mne nevrátia. Žiadam vás o pomoc pri hľadaní mojich domácich miláčikov a toho, ktoré zvieratá sa stratili - budete vyzvaní hádankami. “ Pomáhate chlapci Dunnovi?

Odpovede detí, Áno, pomôžeme.

učiteľ:  Všetko chlpaté,

Je to veľmi usatenka,

Spánok popoludní

A príbehy hovoria

Putuje v noci

Loví.

Hladíte - hladíte,

Škádlení - hryzenie,

Sedí na retiazke

Dom je strážený.

Toto malé zviera

Skladovanie obilia na budúce použitie.

Líca sú plné

Robí ...

Jesť mrkvu, s dlhými ušami.

Chceš, môžete si ho vyzdvihnúť.

V klietke - drevený dom.

Kto v ňom žije? Biela ...

vzdelávateľ: Dobre, chlapci, uhádli všetky hádanky. Teraz vieme, ktoré zvieratá unikli z Dunna. A prečo si myslíte, že odišli? Možno Dunno nevedel, ako sa o ne starať?

Chlapci rozprávajú, ako sa starajú o domáce zvieratá, čo kŕmia, pijú, ako čistia bunky, chodia. učiteľ:  Správne chlapci. A teraz si trochu oddýchneme.

Fyzická zdatnosť

Tu sa okno otváralo široko (ruky do strán)

Do rímsy vyšla mačka. (napodobňovanie jemnej, elegantnej chôdze mačky)

Mačka vzhliadla (nakloní hlavu, pozrie sa hore)

Mačka sa pozrela dolu. (hlava dole, pozri sa dole)

To sa otočilo doľava (otočte hlavu doľava)

Sledovala muchy. (otočte hlavu doprava)

Natiahnuté, usmievané (zodpovedajúce pohyby a výrazy tváre)

A sadol si na rímsu.

učiteľ:  Výborne, chlapci. A teraz to urobme pre Dunna Pet. Pred vami sú šablóny mačky, psa, škrečka a králika. Každý z vás si vyberie šablónu a zakrúžkuje ju na papieri.

Potom budeme chovať našich miláčikov metódou prerušovanej aplikácie. Vyberte požadovaný farebný papier a prilepte kúsky papiera pozdĺž obrysu.

vzdelávateľ  ukazuje na palube, ako sa držať, pomáha deťom v prípade potreby.

vzdelávateľ: Akú úžasnú prácu ste vykonali. Povedzte všetkým o svojom miláčiku. Myslíte si, že Dunno bude mať rád svojich nových priateľov? Samozrejme, že áno. A teraz usporiadame výstavu našich diel.

Vychovávateľ spolu s deťmi položil prácu a obdivoval ich.

Súvisiace publikácie:

Abstrakt NOD na rytme loga pre deti strednej skupiny „Domáce zvieratá“  Téma „Domáce zvieratá“. Úlohy: 1. Nápravné a vzdelávacie: Pokračovať v oboznamovaní detí s domácimi miláčikmi, rozširovať sa a zintenzívňovať.

Zhrnutie GCD pre rozvoj reči v strednej skupine „Domáce zvieratá“ Účel: aktivácia a konsolidácia reči na tému „Domáce zvieratá“.

Účel: vytvoriť podmienky na rozvoj myšlienok o domácich miláčikoch a ich mláďatách. Obsah programu: 1. Prehĺbiť vedomosti o deťoch.

Zhrnutie GCD na oboznámenie sa s vonkajším svetom vo forme hernej situácie pre deti strednej skupiny „Divočiny a domáce zvieratá“ Vypracoval: Educator - Vasilieva N.V. Účel: rozšíriť vedomosti detí o divých a domácich zvieratách. Úlohy: Vzdelávacie: Forma.

Synopse OD vo forme herných situácií v strednej skupine témy kompenzačná orientácia (ZPR) „Domáce zvieratá“ Korekčné a vzdelávacie.

Abstrakt priamej vzdelávacej činnosti v skupine pre deti s mentálnym postihnutím na tému „Domáce zvieratá“.

  Nadezhda Sorodnik

cieľ: Opraviť myšlienku voľne žijúce zvieratá: meno, vzhľad, životný štýl, výživa. Naučte sa jemne načrtnúť, vystrihnúť. Správne pripevnite časti na papier. Dodržujte presnosť práce. Na dokončenie začatej práce.

materiál: kartón hnedý, čierny; lepidlo; nožnice; oči (môže byť vytrhnutý z papiera alebo časopisu).

Postup kurzu:

1. Chlapci s čím zver  stretli sme sa tento týždeň (medveď, zajac, vlk, los, líška atď.), A čo to je? zver? (divoký)

Povedz mi to:

kde žije medveď. (v deň)

kde žije vlk. (v deň)

kde žije líška. (v otvore)

kde žije zajac. (pod kríkom)

kde veverička žije. (v dutine)

kde býva los. (častejšie)

A čo tieto? zver(počúvanie odpovedí detí)

Výborne, chlapci!

2. Dynamická pauza „Funny Bunnies“:

Všetci sa posadili

Pozerali sme jeden na druhého

A tlieskali

Clap, tlieskať, tlieskať, tlieskať

Čo je na vrchole zajačika?

Uši tam tancujú veselo.

Jeden skok, dva skoky

Všetci skočili do lesa)

3. Chlapci, keď zvieratá chodia v snehuopúšťajú čo? (Trace)

To je pravda! Povedz mi to

ak vlk zanechal stopu, tak koľko sú stopy? (Wolf)

ak - líšky? (Fox)

ak - medveď? (Medvedia)

ak - zajac? (Králik)

ak - veveričky? (Veverka)

ak - los? (Elk)

4. A tiež nechajme našu stopu. A z našej stopy urobíme vtipný los.

A tu je to, čo máme ukázalo sa to):


Výborne, chlapci! A posledná otázka, ktorú som vám zanechal, povedzte mi, prosím v zime neuvidíte zvieratá? (Hibernate medveďov a ježkov), To je pravda! Výborne!

Súvisiace publikácie:

Prehľad integrovanej hodiny na tému: „Ako sa divoké zvieratá pripravujú na zimu.“ Vzdelávacia oblasť: poznávanie, komunikácia, tvorivosť.

Synopsa integrovanej hodiny v skupine „Domáce zvieratá a voľne žijúce zvieratá“  Účel lekcie: Upevniť vedomosti a schopnosť rozlišovať medzi divými a domácimi zvieratami (vzhľad, potrava, ustajnenie), ich mláďatá, kultivovať opatrne.

Synopsa integrovanej hodiny v skupine rečových terapií pre seniorov „Divoké zvieratá“ Téma: „Divoké zvieratá“ Účel: Zovšeobecnenie myšlienok o divých zvieratách, ich životnom štýle. Úlohy: I. Nápravné a vzdelávacie 1. Rozbaliť.

Zhrnutie GCD v prípravnej skupine na tému „Divoké zvieratá“ Účel: Rozšíriť vedomosti detí o divých zvieratách; Úlohy: Obohatiť slovník.

Účel: upevniť vedomosti malých predškolských detí o divých a domácich zvieratách, ich mláďatách, výživných prvkoch, vzhľade.

Synopse zoznámenia sa s vonkajším svetom v skupine „Divoké zvieratá v oblasti Leningradu“  Účel hodiny: zhrnúť predstavy detí o divokých zvieratách v Leningradskej oblasti. Úlohy: Vzdelávacie: 1. Opravte mená zvierat.

Zhrnutie tried rozvoja reči. Príbeh na danú tému „Divoké zvieratá našich lesov“  Účel: Rozvíjať monologickú reč. Úlohy: Vzdelávacie: - Pokračovať v učení, ako vytvoriť krátky príbeh pomocou referenčných obrázkov. -Uprazhnyat.

Deti v predškolskom veku sú malými objaviteľmi, ktorí objavujú a poznávajú svet prostredníctvom emocionálneho vnímania a osobného zmyslového zážitku. Je dôležité, aby rodičia a učitelia aktívne rozvíjali prirodzenú zvedavosť a tvorivú iniciatívu dieťaťa a zapájali sa do vzrušujúcich foriem vizuálnej činnosti. Aplikácia predstaví deti všetkých vekových skupín do sveta farieb a tvarov, uvedie ich do geometrických tvarov, poskytne základné zručnosti v priestorovom modelovaní a vyvinie predstavu o proporciách a kompozičných pravidlách.

Funkcie vedenia tried o aplikáciách v seniorskej skupine

Aplikácia je tvorba predmetových alebo predmetových kompozícií z tvarovaných prvkov alebo vzorov pripevnených k podkladu (kartón, drevo, tkanina), vystrihnutých z papiera, suchých listov, tkanín, kože. Viacfarebnú kompozíciu je možné pripevniť lepením alebo šitím. Tento typ kreatívneho modelovania má priaznivý vplyv na rozvoj jemných pohybových schopností, imaginatívneho a priestorového myslenia, zmyslového vnímania a intelektuálnych schopností dieťaťa.

Vďaka starostlivej práci učiteľov si staršie predškoláci zlepšujú svoje technické zručnosti v práci s nožnicami, čo umožňuje odvážnejšie a sebavedomejšie vytvárať a experimentovať, vytvárať zaujímavé umelecké obrazy a kompozície zápletiek v aplikačnom žánri. Rozvoj abstraktného myslenia a mentálnych schopností detí tohto veku vykonávať logické operácie nám umožňuje rozširovať a komplikovať úlohy spojené s konštrukciou papiera v rovine, napríklad používať symetrické techniky rezania alebo proporcionálne umiestňovanie častí. Okrem toho sa zvyšuje schopnosť sústrediť sa a stabilne držať pozornosť, doba trvania vedomej sústredenej aktivity sa zvyšuje na 20 - 25 minút.

Typy aplikácií na tému „Domáce zvieratá a voľne žijúce zvieratá“

  • Subjekt - čiernobiely obraz akéhokoľvek zvieraťa, napríklad zajačika, ježka, medveďa atď.
  • Zloženie pozemku je grafickou formou rozprávania o niektorých udalostiach s účasťou niekoľkých postáv (medvede na ľadových krychách, zoo, lesné zvieratá atď.).

Pre žiakov vyššej skupiny neexistujú žiadne tematické obmedzenia pri vedení tried prihlášok. Môžu to byť dobre známe literárne diela alebo fiktívne príbehy, prázdninové karty, obrázky vašich obľúbených rozprávok alebo animovaných postáv, krajiny atď. Rozsiahle kompozície, ktoré vychádzajú z podrobného sprisahania a spravidla obsahujú veľa rôznych detailov, sa spravidla vytvárajú kolektívne.

Prípravná fáza, počas ktorej sa vyrezávajú jednotlivé podrobnosti alebo postavy, sa uskutočňuje v malých podskupinách po 2-3 ľuďoch, a potom si deti spoločne vytvoria pozemkovú schému, prilepia si nimi pripravené siluety, súčasne sa rozvíjajú schopnosti priestorového myslenia a koordinované zručnosti. Pri vytváraní aplikácie sa deti spoliehajú na daný systém, vopred dohodnutý stav alebo návrh a proces kolektívneho modelovania upevňuje túžbu po solidarite a vzájomnej pomoci. Je dôležité, aby sa deti naučili postupovať pri vytváraní viacvrstvovej kompozície, t. J. Pedagóg musí vysvetliť, že najprv musíte pripraviť obrázok na pozadí, potom umiestniť podrobnosti o pozadí (strom, mraky, hviezdy, kvety) a až potom nalepiť údaje v popredí. (siluety zvierat).

Aplikácia hromadného príbehu (fotogaléria)

„Kto žije na severe“ - aplikácia v technike orezávania a siluety „Kto žije kde“ - „Obyvatelia lesa“ v kvetinovom žánri „Na severe, sneh, mráz, silné počasie“ pomocou fólie „Zvieratá južného“ - aplikácia s prvkami kreslenia „Medvede na sever “- aplikácia bavlnených guličiek s rysmi kresby„ Divoké zvieratá v zimnom lese “- aplikácia nití„ Zimný les “- Aplikácia vo veľkoobjemovej technike„ Jesenné ježkovia “- Aplikácia v technike dlaní„ Farma v obci “

Úlohy programu:

  • Obohatiť znalosti o vlastnostiach a vlastnostiach objektov. Tréning pokračuje v schopnosti nájsť rôzne geometrické tvary, rozlíšiť štvorec a obdĺžnik podľa znakov rovnosti a rovnobežnosti na opačných stranách, zachytiť rozdiel medzi oválom a kruhom. Na pochopenie geometrických vzorov je aplikácia, ktorá umožňuje porovnávať a kontrastovať detaily rôznych tvarov, veľkostí a farieb, praktickou technikou nevyhnutnou z hľadiska efektívnosti.
  • Na rozšírenie rozsahu vnímania farieb, t. J. Nielen správne pomenovanie farby, ale tiež určenie úrovne intenzity farieb (svetlé, matné, svetlo, tmavé), ako aj zmiešané farby a odtiene (modrá, ružová, fialová atď.). Takéto zlepšenie farebnej kultúry umožní demonštrovať viac umeleckej tvorby viac slobody, slobody a nezávislosti, vytvárať výraznejšie a farebnejšie obrazy.
  • Rozvíjať priestorové myslenie. Deti vo veku 5 - 6 rokov majú ťažkosti pri určovaní ľavej a pravej strany a taký druh umeleckej činnosti, ako je aplikácia, pomôže vytvoriť správnu predstavu o priestorových koncepciách.
  • Zvládnuť nové techniky pre prácu s nožnicami, v prvom rade rezanie mnohých identických častí z podlhovastej akordovej pásky (pásová technika) a symetrické alebo párové rezanie z listu papiera zloženého na polovicu.
  • Na začiatku školského roka sa venuje veľká pozornosť rozvoju a upevňovaniu zručností kruhového rezania, pretože v strednej skupine deti práve začali túto novú technickú techniku \u200b\u200bovládať.
  • Ďalší krok v pedagogickej práci bude zameraný na rozvoj efektívnej metódy viacnásobného rezania.
  • Najťažšou úlohou bude naučiť sa techniky symetrického rezania, pretože je pre deti ťažké uvedomiť si, že vyrezaním polovice obrysu objektu alebo časti môžete získať úplný obraz.
  • Hlavným obsahom práce je obraz predmetu založený na metóde plošného návrhu.

Zručnosti, ktoré je potrebné zlepšiť a osvojiť si:

  • rezané zaoblené siluety;
  • vystrihnite veľa rovnakých prvkov z papierovej skladanej harmoniky;
  • zvládnuť techniku \u200b\u200bsymetrického alebo párového rezania;
  • nezávisle vykonať plán, určiť zloženie pozemku, zvoliť farbu a tvar, prísť s ozdobnými doplnkami, pri umiestňovaní častí dodržať proporčný pomer;
  • rozvíjať pocit farby, zvyknutý na čistotu, kultivovať umelecký vkus;
  • vytvoriť tímovú prácu.

Metódy podávania aplikácií, ktoré je možné použiť v prípravnej skupine na tému „Domáce zvieratá a voľne žijúce zvieratá“:

  • Technika orezávania - táto technika je vynikajúca na sprostredkovanie ilúzie objemu, ozdobnej textúry obrázka, pridania vizuálneho efektu a jasu (našuchorená vlna, oblaky na oblohe, tráva, korunky stromov, ľadové kryhy a ľadovce).
  • Quilling - doslovne preložené z angličtiny znamená perie vtáka. Plochá alebo volumetrická kompozícia je zložená alebo doplnená dekoratívnymi časťami v tvare špirály skrútenými z farebného papiera, ktoré dokonale prenášajú textúru kožušiny zvieraťa. Jednou z odrôd quillingu je technika rezania, ktorá umožňuje dosiahnuť efekt „nadýchania“ papierových častí pomerne jednoduchým a jednoduchým spôsobom, keď sa lievik formuje do papierových štvorcov pomocou tyčinky.
  • Aplikácia mozaiky. Hlavnými detailmi sú obrázky geometrických tvarov (kruh, obdĺžnik, štvorec, trojuholník) rôznych veľkostí, ktoré sú rozmiestnené vo vnútri nakreslenej schémy obrázkov.

    Mozaika s prvkami tkania papiera.

  • Geometrická realizácia aplikácie - hlavnými detailami sú postavy geometrických tvarov (kruh, obdĺžnik, štvorec, ovál, valec, trojuholník) rôznych veľkostí, vyrezávané deťmi, z ktorých sú usporiadané postavy zvierat.
  • Symetrická aplikácia - polovýrobok pripravený pedagógom, zobrazujúci siluetu časti alebo predmetu, obraz (kvet, list, oblak, obrys zvieraťa bez jemných detailov), dieťa sa zloží na polovicu, potom ho drží pod zloženým listom a oreže sa pozdĺž obrysu.
  • Viacvrstvová technika - pri vytváraní obrázka sa časti menšej veľkosti ukladajú na časti väčšej veľkosti (dizajn papule medveďa).
  • Aplikácia pásky - táto metóda je veľmi praktická a vhodná na rýchle získanie mnohých rovnakých detailov pre kolektívne zloženie (listy, oči, kvety, bobule, zvieracie siluety). Podlhovastý list papiera je zložený na akordeón a vystrihne sa potrebný obrys.
  • Silueta technika - dostupná pre deti, ktoré s nožnicami pracujú s istotou a dosiahli vysokú úroveň manuálnych zručností. Učiteľ alebo dieťa (môže to byť jednoduchá kresba mačky alebo veveričky) nakreslí obrys obrázka na list papiera alebo nakreslí hotovú šablónu a potom ju vystrihne.
  • Netradičné - používa neobvyklé materiály, ako napríklad plastelínu, vatu, obilniny, cestoviny, penovú gumu, látku, vaječné škrupiny, nite atď. Navrhovanie originálnych kompozícií z neobvyklých materiálov rozširuje hranice tvorivej fantázie, prebúdza chuť na umeleckú improvizáciu, vyvíja sa a trénuje ruky zručnosti, ukazuje zmysel pre formu, farbu.
  • Aplikácia z obrúskov - deti radi používajú ako svetlú a viacfarebnú dekoratívnu dekoráciu alebo ako samostatný materiál na vytváranie aplikácií. Pri práci s ňou môžete robiť bez nožníc, lámania a valcovania hrčiek, z ktorých je kompozícia vyrobená. Táto technika dokonale rozvíja jemné motorické zručnosti.

Aplikácia obrúskov (fotogaléria)

  • Aplikácia z tkaniny - rysom práce s tkaninou je obtiažnosť rezania, pretože je oveľa ťažšie rezať prvky aplikácie z tkaniny ako z papiera. Okrem toho sa materiál môže rozpadať pozdĺž okraja, čo spôsobí ďalšie problémy. Preto je možné tento druh aplikácie vypracovať u detí, ktoré si vyvinuli zručnosti vo vlastníctve nožníc.
  • Ladoshkovaya - základom takejto aplikácie je silueta detskej ruky načrtnutá ceruzkou. Malé úsilie a ďalšie ozdobné prvky, ktoré zdobia nášivka, premení taký jednoduchý blanok, napríklad na nádherný jesenný les. Kreatívny prístup a spoločná fantázia pedagóga a detí pomôžu pri zostavovaní viacfarebných odtlačkov všetkých detí do koruniek stromov alebo ježkoviek, potom sa takáto aplikácia stane neobvyklým zložením.
  • Zaradenie suchých rastlín alebo listov do kompozície (floristika) - tento druh práce si vyžaduje prípravnú fázu prípravy, keď učiteľ počas prechádzky s deťmi zhromaždí potrebný prírodný materiál. Počas tried pri aplikácii so staršími predškolákmi môžete kombinovať suché listy rôznych stromov (javor, osika, breza, jaseň atď.). Aplikácie v žánri floristiky vyzerajú originálne az detských diel môžete vytvoriť umeleckú galériu, ktorá sa stane hodnou ozdobou interiéru materskej školy.

Diela v žánri floristiky (fotogaléria)

  „Bunny“ „Burenka“
  "Deer"
  "Kráľ zvierat"   „Chanterelle“ „Oslík“

Plánovanie aplikácií

V staršej skupine poskytuje štandardné dlhodobé plánovanie jednu aplikáciu týždenne. Celkové trvanie nepretržitej činnosti by nemalo prekročiť 20–25 minút, učebné pomôcky odporúčajú fyzické cvičenie (prst, dýchanie, motorická gymnastika) na 5 minút na relaxáciu a prevenciu duševnej a fyzickej únavy detí.

Program lekcie:

  1. Úvodná časť - zahŕňa informatívne alebo herné rozhovory motivujúcej povahy, stimuluje aktivitu detí a pripravuje ich na prácu s konkrétnym dejom (približne 3-5 minút).
  2. Praktická časť - učiteľ vysvetľuje a ukazuje postupnosť a technické metódy práce, upozorňuje deti na potrebu byť opatrný pri práci s nožnicami, opatrne používať lepidlo (3-5 minút).
  3. Nezávislá práca detí (15–20 minút);
  4. Záverečná časť - deti preskúmajú a prediskutujú svoje žiadosti alebo tímovú prácu (3 minúty).

Informatívne otázky na diskusiu na tému „Lesné zvieratá“:

  • Kto sú divoké zvieratá?
  • Prečo sa tomu hovorí?
  • Ako ich možno nazvať inak?
  • Prečo ich možno nazývať inak - zvieratá?
  • Aký je ich biotop (kde žijú)?
  • Aké divoké zvieratá s nami žijú?
  • Ako sa divé zvieratá líšia od domácich zvierat?
  • Aké sú charakteristické a charakteristické znaky divých zvierat (líška, zajac, vlk, medveď, veverička) v štruktúre tela, farbe srsti, veľkosti od seba?
  • Čo jedia?
  • Ktorého z nich môžeme nazvať dravce?
  • Akými znakmi možno zistiť, že ide o predátora?
  • Ako sú usporiadané ich domovy?
  • Prečo takéto domy potrebujú?
  • Čo môže líška (zajac, medveď, vlk, veverička) urobiť v zime v lese?
  • Ako sa prispôsobujú životu v zime?
  • Prečo potrebujú tesáky, ostré pazúry, teplý kabát, rýchle tlapy?
  • Ako zistíme, že divé zvieratá tu pri pohľade na sneh bežali?
  • Ako je možné jednotlivo schematicky znázorniť príznaky voľne žijúcich zvierat (všetky spolu a každé zvlášť)?
  • V ktorých veršoch, rozprávkach a hrách sa spomínajú divoké zvieratá?

V scenári hodiny učiteľ naznačuje ciele a zámery. V procese plánovania, organizácie a vedenia tried aplikácií so staršími predškolskými zariadeniami sa zvyčajne zameriavajú na riešenie týchto problémov:


Abstrakt tvorivej lekcie o aplikáciách na tému „Ružový slon“ - silueta aplikácie s prvkami obrúskovej mozaiky (autor E. Safronova)

rozvíjanie:

  • Predstavte charakteristické znaky vzhľadu, životného štýlu a výživy slona.
  • Vďaka fascinujúcemu príbehu, originálnemu hudobnému sprievodu, demonštrácii zaujímavých ilustrácií na túto tému vzbudia fantáziu, stimulujú tvorivú iniciatívu detí a ponúknu im stelesnenie umeleckého obrazu slona v jasnej mozaickej aplikácii.

vzdelávacie:

  • Pokračovať v oboznamovaní žiakov s umením aplikovať siluetu mozaiky.
  • Zlepšiť zručnosti metódy siluety pri vyrezávaní figúrky zvierat podľa hotovej šablóny.
  • Rozvíjať také vlastnosti ako vytrvalosť, pozornosť, schopnosť sebavedome pracovať s nožnicami a kontrolovať činnosť rúk.
  • Umožniť každému dieťaťu ukázať tvorivú fantáziu pri výbere farby, podporovať rozvoj umeleckých schopností, inovatívneho myslenia, nezávislosti na základe slobodnej voľby.

vzdelávacie:

  • Vytvárať príjemnú emocionálnu atmosféru, kultivovať dobrú vôľu a túžbu pomáhať kamarátom.
  • Formovať uctievaný a starostlivý prístup k prírode, učiť všímať si, oceňovať krásu a originalitu sveta.

Materiály: vzor slonov, farebný papier, servítky, vybavenie a nástroje.

1. Organizačná časť.
Ukážka fotografií slona v divočine aj v cirkuse.
Slon je taký veľký, že musíte vyšplhať po schodoch, aby ste vyšplhali na jeho chrbát. Z jeho hlavy vychádza kmeň, ktorý ho môže skrútiť kufrom a ohnúť ho háčikom.
Kmeň zbiera prach zo zeme, potom fúka všetok prach na jeho chrbát a žalúdok tiež fúka prach. Robí to tak, aby ho hmyz nezhryzol. Nemá vlasy a je veľmi hustý, všetko v záhyboch kože. A na hlave je veľký, priamo v hlave. A trasie ich a tlieska a jeho oči sú veľmi malé. Povedzte mi, prečo inak potrebuje slon taký dlhý kmeň?
Deti: získajte lístie na stromoch, v horúcom počasí nalejte vodu.
Vychovávateľ: Pravda, a to tiež súvisí so štruktúrou tela slona. Slon má veľmi krátky krk a nemôže dosiahnuť zem. Tu mu pomáha jeho kmeň.
Slon po dlhú dobu vytrháva mladé výhonky z vysokých stromov a vytrháva trávu.
V skutočnosti sú slony veľmi dobromyseľné, dobre vyškolené, takže ich možno nájsť nielen v zoo, ale aj v cirkuse.
Povedz mi to. A aká je farba slona?
Deti: šedá.
Vychovávateľ: Správne. A poviem vám výňatok z básne G. Gorbovského „Ružový slon“.
Predslov: Bola to zoologická záhrada, dievča prišlo ku klietke so slonom a videlo, že slon je smutný a povedala mu:
... Nadarmo stratíte srdce, niet problémov.
Viem, že si ružová!
Možno náhodou, niekde vo sne
Opierali ste sa o sivú stenu?
Prepáčte, môj dobrý slon.
V živote sú šedé dni
Slnko čoskoro prinesie svitanie
Maľujte svoju pokožku na ružovú!
2. Praktická časť.
Vychovávateľ: chlapci. Myslím, že ste už uhádli, že si dokonca aj v predstavách viete predstaviť slona v rôznych farbách. A čo je slon vo vašich predstavách?
Deti: červená, zelená, modrá atď.
Vychovávateľ: Demonštruje siluetu slona a ktorého slona?
Deti: šedá, biela.
Vychovávateľ: A premenme tohto slona na farby našej fantázie?
Deti: Áno
3. Nezávislá práca detí.
návod:
  1. Okolo slonovej šablóny nakreslíme ceruzku a vystrihneme siluetu.
  2. Lepidlo natrite kefou na povrch slona a prilepte kúsky obrúsku v ľubovoľnom poradí, aby ste dosiahli mozaický efekt. Samostatne prilepte ucho a chvost kúsky servítky.
  3. Do slona prilepte ucho a chvost. Naši sloni sú pripravení

4. Záverečná časť.
Výstava a diskusia o detskej práci.

Schémy a opis príkazu na vykonanie žiadosti v prípravnej skupine

Séria aplikácií na tému „Ako zvieratá hibernáujú“. Každé zviera rozpráva, ako sa pripravuje na zimu: mení farbu kožuchu, pripravuje prípravky (huby, orechy, šišky), pripravuje obydlie (duté, doupe, dieru zo suchých listov) atď. Praktickému výcviku môže predchádzať nielen rozhovor, ale aj jeho konverzácia. a pozeranie obrázkov, prezentácia, fragment vzdelávacieho filmu alebo karikatúry, čítanie básní, hádaniek, beletrie.

Prezentácia k organizačnej časti lekcie „Lesné zvieratá“

Veverička Bývanie veveričky Medveď v zime pre medveďa Foxa a vlka Bieleho kožuchu zajaca Siluety zajaca pre výskumnú hru

Aplikácie na tému „Lesné zvieratá“

"Hedgehog Brothers" - aplikácia využívajúca prírodný materiál as prvkami kresby

Materiály: javorové semená, základný kartón, šablóny ježkov, farebný papier, jednoduchá ceruzka, čierne plstené pero, farby, nástroje a vybavenie.

Technika: vyrezávanie siluety zaoblených tvarov.

návod:

  1. Jednoduchou ceruzkou zakrúžkujte vzory ježkov (založené) a tváre (hnedý papier) a labky rôznych veľkostí. Deti môžu kresliť náhubky a labky s farbami.
  2. Vystrihnite siluety tváre a prilepte sa na siluety ježkov.
  3. Prilepte trup veľkého ježka lepidlom a ihly z javorových semien prilepte.
  4. Vystrihnite a prilepte nohy, zakrúžkujte kontúry čiernym perom s plsteným koncom, nakreslite oči a nos.
  5. Rovnako usporiadajte malé ježkovia.
  6. Na dokončenie trávy, slnka, húb na chrbte ježkov je kompozícia pripravená.

Celý deň Jerzy Ezovici
  Zbierajte ovocie a zeleninu.
  Slivky, jablká a hrušky
  Sušte na pni a hrboľoch.
  Uhorky a paradajky
  Opatrne sa nosí v nory.
  Vedieť, či je jedlo,
  Nemajú strach z prechladnutia!
  Ďakujem za pozornosť!
  Všetok tvorivý úspech!

„Ježek pripravuje na zimu útulný norok“ - použitie vo veľkoobjemovej technike (ryža) s kvetinovými prvkami

Materiály: Ježek obrazová šablóna, ryža, suché listy, jednoduchá ceruzka, lepenka, pastelky, farby, vybavenie a nástroje.

návod:

  1. Zafarbiť voskovou pastelkou pozadie a zakrúžkovať šablónu ježka jednoduchou ceruzkou.
  2. Zadnú časť natrite lepidlom a zrnka ryže prilepte, zvyšky jemne opláchnite. Maľujte tvár a brucho farbami.
  3. Čiernym perom s plsteným koncom nakreslite oči, nos a labky.
  4. Lepidlá na ryžové zrná nalepujte jeden po druhom a s presahom.
  5. Tu je taký originálny ježko.

"Veveričky - priateľky" - kolektívna aplikácia siluety s prvkami dlane

Materiály: papier Whatman, farebný a biely papier, čierne plstené pero, šablóny veveričiek a listov, farby, nástroje a vybavenie.

návod:


„V zimnom lese“ - aplikácia servítky z krúteného bičíka

Materiály: obrúsky, bunny vzor, \u200b\u200bfarebná lepenka pre základy, náradie a vybavenie.

návod:

  1. Chlapci krútia bičíky z obrúskov, aby ozdobili vianočný stromček a obrys zajačika a namočili prsty do taniera s vodou.
  2. Dajte kresbu zajačika na lepenku podľa šablóny, prilepte bičík na obrys.
  3. Vytvorte vianočný strom v náhodnom poradí.
  4. Dokončená práca.

Aplikácie na tému „Domáce zvieratá“

„Mačka“ - ozdobná aplikácia z gombíkov

Materiály: mačací vzor, \u200b\u200bfarebný papier, základná lepenka, gombíky, pásy na brúsenie, nástroje a vybavenie.

návod:

"Shaggy friend" - aplikácia psa s prvkami geometrickej a stuhovej technológie

Materiály: farebný papier, list papiera pre základňu, vybavenie a nástroje.

návod:

  1. Vystrihnite veľký polkruh (kmeň), dva menšie kruhy, z ktorých jeden je na hlave, druhý na polovicu a aby boli uši, pri stužkovej technike rezané malé kruhy na papuli, pretiahnuté trojuholníky rôznych odtieňov rovnakej farby.
  2. Telo prilepte na základňu, potom na hlavu a uši, vytiahnite papuľa, prilepte trojuholníky (chlpatá vlna)

"V krajine slnečníc" - objemovej aplikácie nášivka

Materiály: farebný papier, kvetinové vzory, kone, ozdobné doplnky, prúžky na plot, lepenka na základy, vybavenie a nástroje.

návod:

  1. Vystrihnite prvky pre slnečnicu podľa šablóny (dva rovnaké žlté kvety, kruh a hnedý prsteň), čierne pruhy, potom urobte trojuholníkové rezy pozdĺž vnútorného kruhu hnedého prsteňa do hĺbky asi centimeter a konce ohnite. Lepte čierne pruhy, prilepte všetky detaily kvetu.
  2. Vystrihnite viacfarebné kruhy pre kvety s kučeravými nožnicami, pokrčte, aby ste dosiahli efekt objemu, narovnať a prilepiť, prilepte stonku.
  3. Ak chcete odfarbiť pozadie farbami alebo pastelkami, strihajte, urobte rezy vo forme strapcov a prilepte trávu zo zeleného papiera, prilepte siluety mrakov a slnka. Vystrihnite siluetu koňa podľa vzoru a držte sa základne.
  4. Prilepte pásy na plot, trať sa vykonáva pomocou odlamovacej techniky.
  5. Lepidlo slnečnice, kvety. Zloženie je pripravené.

„Biely kôň“ - nášivka vyrobená z nití

Materiál: šablóna koňa, nite, kartón pre základňu, hárok bieleho papiera, náradie a vybavenie.

návod:

  1. Na farebnú lepenku podľa vzoru naneste konské kontúry.
  2. Obrysy prilepte závitmi.
  3. Jemne nasekajte biele, modré a čierne nite.
  4. Siluetu namažte lepidlom, jemne nasekané biele nite.
  5. Nakreslite chvost a hrivu s niťami dlhými tri a osem centimetrov.
  6. Z jemne nasekanej nite na kopyta, ústa.
  7. Namažte spodnú časť zmesi lepidlom a prilepte biele nite (sneh). Nálepky (snehové vločky), zloženie je pripravené.

"Silver Hoof" - výstrižková aplikácia na tému rozprávky od P. P. Bazhova

Materiál: kozia šablóna, farebný papier, štandardný list bieleho papiera pre základňu, jednoduchá ceruzka, farebné ceruzky, vybavenie a nástroje.

návod:

  1. Ak chcete dať na základňu obrázok kozy podľa šablóny alebo vytlačiť výtlačok.
  2. Ak chcete fariť ceruzkou farbu pozadia, zakrúžkujte obrys.
  3. Roztrhané kúsky farebného papiera pripravte na dekoráciu.
  4. Roztrhané kúsky farebného papiera prilepte na siluetu kozy.
  5. Natrite rohy farebnou ceruzkou, práca je dokončená.

„Ovce“ - práca vykonávaná orezaním

Materiály: ovčia šablóna, biely papier, farebný základný papier, jednoduchá ceruzka, čierne a červené perá, vlnitý papier (modrý, broskyňový, žltý a biely), vybavenie a nástroje.

návod:

  1. Zakrúžkujte vzor a strihajte siluetu oviec.
  2. Vlnitý papier nakrájajte na štvorce s rozmermi približne 2x2 cm.
  3. Nakreslite kontúry očí a úst perami s fixkami.
  4. Naneste hrubú vrstvu lepidla a štvorčeky z obrúskov prilepte metódou orezávania.
  5. Tortsovki držať pevne k sebe.
  6. Ozdobte kvetinu orezaním modrej a žltej.
  7. Postupne vyplňte celú siluetu oviec orezaním.
  8. Rozviňte gule z bielej obrúsky a nakreslite čierne bodky (žiakov).
  9. Lepivé objemné oči, ktoré ešte viac zvýraznia vzhľad našej očarujúcej ovce.

„Krava“ - aplikácia z plastovej platne

Materiály: plastová doska, tyčinky na zmrzlinu, biely a ružový papier, nálepky na oči, farby a čierne fixky, vybavenie a náradie.

návod:

Vystrihnite papuľa, dva veľké a dve malé siluety uší, prilepte na tanier, nakreslite škvrny, nos a ústa, pridajte rohy a oči.

Aplikácie na tému „Zvieratá severu“

„Svet severu“ - kolektívna aplikácia v dekoratívnom štýle

Poďme dnes na výlet na Ďaleký sever. A čo si myslíte, ako sa tam môžete dostať práve teraz z materskej školy. Mám čarovný kvet - sedem kvetov. Pamätajme na slová, ktoré povedala dievča Zhenya, aby sa splnili jej želania.
Lietať lietať
  Cez západ na východ
  Na severe, na juhu
  Vráťte sa do kruhu.
  Dotknete sa zeme
  Myslím, že boli vedení ...
Takže sme skončili s vami na Ďalekom severe.
Aké je podnebie na Ďalekom severe? (Silné, veľmi chladné, okolo ľadových hôr, permafrost, polárna noc, polárne svetlá.)
Na Ďalekom severe sú zázraky: keď sa tmavo modrá obloha náhle rozsvieti farebnými zábleskami. Nikde inde sa nedá pozorovať taký krásny jav. Prosím, sadnite si na koberec. (Deti sedia na koberci a pozerajú sa na video).
Aké zvieratá tu žijú? (Mrože, tulene, jelene, ľadové medvede, líška polárna.)
A ako sa zvieratá prispôsobujú životu v tundre? To je pravda. Majú hustú srsť, silnú podkožnú vrstvu tuku.
Na Ďalekom severe žijú rôzne národy a ktoré národy poznáte? (Nenets, Khanty, Chukchi, Eskimos, Nanai)
Žijú vo veľmi ťažkých prírodných podmienkach, ale nikdy si nevymenia svoju krajinu za inú. Pretože - Ďaleký sever je ich rodný domov, malá vlasť, ktorú milujú celým svojím srdcom.
A čo robia obyvatelia Ďalekého severu? (Chytanie rýb, pasenie sobov, poľovníctvo.)
A ako sa ľudia obliekajú? (Heat).
Z čoho robia ľudia z Ďalekého severu svoje šaty? (Z kože morských zvierat jelenie kože.)
Čo je to zdobené oblečenie, obuv? (Vzor - ozdoba, zdobená aplikáciou z kožušiny inej farby.)
Aký ornament sa použil v ornamente, na severe Severu? (Viacfarebné pruhy, vertikálne, horizontálne, kosoštvorcové vzory.)
Chlapci, čo ešte ozdobili obyvatelia Ďalekého severu? (Váš domov.)
Ako sa to volá? (Chum).
Mor je ako chata pokrytá kožou jeleňov.

Tímová práca na tému „Svet severu“

Prezentácia pre organizačnú časť lekcie Zvieratá severu

Ľadové medvede Telesná výchova Ľadové medvede životný štýl Aurora borealis (záhada) Aurora borealis Polárne svetlá Aurora borealis Oktickí obyvatelia Didaktická hra

„Polar Bears“ - aplikácia v netradičnej technológii

Materiály: farebný papier, vzor medveďa, škrupina, bavlnené gule, bavlnená vlna, krupica, vybavenie a nástroje.

návod:

  1. Vystrihnite siluety medveďov, ľadových kry a severných svetiel, prilepte sa k základni (list modrého papiera).
  2. Namaľujte siluetu medveďa lepidlom a naplňte ho iným materiálom.
  3. Medveď z krupice.
  4. Medveď vyrobený z bavlnenej gule.
  5. Vajcový medveď.
  6. Dokončené práce vyrobené z rôznych materiálov

Aplikácie na tému „Zvieratá južného“

Prezentácia pre organizačnú časť lekcie Zvieratá z horúcich krajín

Žirafa slon ťava hrocha Krokodíl Zebra Tiger Monkey

Abstrakt otvorenej hodiny v seniorskej skupine v oblasti vzdelávania je umelecká tvorba (netradičná metóda aplikácie) na tému „Domáce zvieratá“.

Vychovávateľ: Bagdalova L.O.

Účel lekcie: naučiť vás, ako vytvoriť kompozíciu, rozvíjať zručnosti ručného motora, zoznámiť sa s novou technikou aplikácie mozaiky.

Integrácia vzdelávacích oblastí: „rozvoj reči“, „kognitívny vývoj“, „sociálno-komunikačný rozvoj“, „umelecky-estetický vývoj“, „telesný rozvoj“.

ciele:

    Vývoj reči

Obohatte a aktivujte slovnú zásobu detí, rozvíjajte súvislú, gramaticky správnu reč. Vytvárať schopnosť tvoriť opisný príbeh, dosahovať emocionálnu expresivitu reči,

Zlepšiť schopnosť ovládať reč ako prostriedok komunikácie

    Kognitívny vývoj

Rozvíjať predstavivosť, tvorivú činnosť; systematické myslenie v procese rozširovania vedomostí o spoločenských zvieratách.

    Umelecký a estetický vývoj.

Realizácia samostatnej tvorivej činnosti detí v obraze domácich zvierat

    Sociálny a komunikačný rozvoj. Vytvárať ochotu spolupracovať s rovesníkmi, schopnosť vyjednávať, brať do úvahy názor partnera a formovať dobré meno v komunikácii.

    Fyzický vývoj.

Rozvíjať pohybovú aktivitu detí, jemné pohybové schopnosti oboch rúk.

Materiál na lekciu:

Šablóny pre domáce zvieratá, lepiaca tyčinka, farebný papier, obrázky domácich miláčikov.

Priebeh hodiny.

vychovávateľ; Milujete kúzla. Kto môže riešiť hádanky?

Odpovedá deťom.

hádanky:

Mäkké labky a škrabance na labkách (mačka). Majiteľ je za priateľských podmienok, dom je strážený, žije pod verandou A chvost s prsteňom (pes). Hladný - mokačný Syt - žuvanie pre malé deti dáva mlieko (krava).

Háčkovaný chvost

Prasiatko (prasiatko).

Choď, ide, triasi mu bradou. Grass sa pýta: „Ja, ja. Daj mi chutné mneeee“ (kozy). Traktor bez koliesok pluhuje zem, pre ňu je palivom ovos (kôň).

2. Zváženie domácich miláčikov.

Pozrite sa sem, vaše odhady sa objavili na stole.

Pedagóg; - Čo nazývame tieto položky jedným slovom?

Odpovede detí

Hovorí o domácich miláčkoch.

vychovávateľ; otázka;

Prečo sa tieto položky nazývajú zvieratá? (telo je pokryté vlasmi; majú štyri nohy (nohy); je tu trup, papuľa, chvost; kŕmia mladých mliekom atď.)

Odpovedá deťom.

Vychovávateľ - Kde tieto zvieratá žijú? (Vedľa muža).

Odpovedá deťom.

Pedagóg - Čo sa im hovorí?

Odpovedá deťom. (Zvieratá)

3.Fizminutka

4. Správa na tému učiteľa pre lekciu.

vychovávateľ; Chlapci sa pozerajú na tabuľku, sú objekty. Pomenujte ich.

Odpovedá deťom.

vychovávateľ; Prečo potrebujeme tieto položky?

Odpovedá deťom.

vychovávateľ; Dnes urobíme nášivka.

Aplikácia bude magická, urobíme novú prácu.

Učiteľ rozdáva každému dieťaťu šablóny domácich miláčikov.

Povedz mi, kto to je? D / hra „Zistite obrys“.

Učiteľ distribuuje farebný papier: hnedý, čierny, sivý, oranžový, biely.

Učiteľ vysvetľuje, čo je potrebné urobiť s papierom.

„Každý si bude vziať farebný papier podľa vzoru svojho domáceho maznáčika. Obrázky domácich miláčikov sú umiestnené pred deťmi.

Teraz roztrhneme malé kúsky papiera a položíme ich na naše zviera. ““

Učiteľ stavia vedľa každého dieťaťa; lepiaca tyčinka.

Nezabudnite zopakovať bezpečnostné pravidlá pre prácu s lepidlom.

vychovávateľ; - Vyberte zo šablóny farebné kúsky papiera na tanieri.

Vezmite lepidlo a rozotrite šablónu lepidlom. Učiteľ ukazuje deťom, ako na to.

Na šablónu položte farebné malé kúsky papiera.

Máte prilepené kúsky papiera.

Teraz sa pozrite na svoje krásne domáce zvieratá.

Ukázali sa nádherné zvieratá?

Poďme ich nalepiť na našu lúku.

5. Prstová gymnastika.

Spokojná krava so svojimi teľatami striedavo

Ovce sú spokojné so svojimi jahňatami, prstami z vačky,

Mačka je potešená svojimi mačiatkami, počnúc palcom.

S kým je prasa šťastná? Prasiatka!

Koza je spokojná so svojimi deťmi

A som spokojný so svojimi chlapmi! Hladenie rúk.

Učiteľ ponúka deťom, aby si zapamätali, aké zaujímavé veci urobili.

Chceli ste urobiť novú žiadosť?

Výborne, chlapci!

Zhrnutie GCD pre komunikáciu a aplikáciu

v skupine seniorov na tému:

"Domáce zvieratá a ich mláďatá"

ciele:

I. Vzdelávacie:

    Upevniť a objasniť znalosti detí o domácich zvieratách a ich mláďatách;

    Aktivácia a rozšírenie slovníka na tému domáce zvieratá: stádo, stádo, kŕdeľ, pastier;

    Poznať vonkajšie znaky zvierat, čo jedia, ako hovoria, kde žijú, aké výhody prinášajú;

    Cvičte deti, aby odpovedali na otázky úplnými odpoveďami;

II. rozvíjanie:

    Rozvíjať sluchové a vizuálne vnímanie, všeobecné a jemné motorické zručnosti;

    Zlepšiť mentálne procesy;

II Vzdelávacie:

    Zvýšte lásku k domácim miláčikom;

    Vychovávať schopnosť pozorne načúvať, rozvíjať kognitívny proces;

    Vychovávať komunikačné zručnosti.

vybavenie:  multimédiá, magnetická tabuľa, labyrint, ukazovateľ, sous-jok, hračky divých a domácich zvierat, model „dediny a lesa“.

Postup kurzu:

Deti vstúpia do skupiny

Organizačný moment

Vychovávateľ a deti:

Všetky deti sa zhromaždili v kruhu

Som tvoj priateľ a ty si môj priateľ.

Držte ruky pevne

A usmej sa na seba!

Vychovávateľ: Pozývam vás na cestu do sveta zvierat. (Znie to hudba „Vo svete zvierat“). “

Vychovávateľ: Teraz uhádam hádanky a nájdete hádanky a zavesíte ich na tabuľu.

D / hra „Hádanky“

V noci nespí,
Dom je strážený myšami,
Pitie mlieka z misky
Samozrejme je to ...
(Kat)

Kto nás stretáva pri dverách

Celý deň v tichu zaspali

A od šťastia začína

Nahlas šteká: „Woof-woof-woof!“?

Kto chodil na vodítku,

Zbierame trávu na kopci

A čakám na hostesku

Osamelé bliky: „Be-ee“?

Kto vždy vie dokonale

Čo varím na raňajky

A beží k panve,

Hlasno zavrčal „Oink-oink“?

Rýchlejšie ako vietor, ktorý budem jazdiť

"Tsok" - "Tsok" - zaklopal som na kopyta,

Hlasno kričím joke_

Sadnite si do chrbta

Kto sa pasie na trávniku

Bez panamského klobúku a tričku

Odstraňuje škodlivé muchy

A vytrvalo mu prchajú: „Mu-o-o-o“

Dlhé ucho

Kus chmýří.

Skákanie obratne

Hlodá mrkvu. (Králik)

S bradou, nie mužom

S rohmi, nie býkom. (Kozí)

Prezentácie sa zobrazujú s obrázkom všetkých uhádnutých zvierat.

Učiteľ: Poďme ešte raz s vami tieto zvieratá nazývať. (Deti zase uvedú zoznam zvierat).

Vychovávateľ: - Chlapci, ako sa dá týmto zvieratám hovoriť jedným slovom?

Deti: Domáce zvieratá.

Pedagóg: Prečo sa tomu hovorí?

Deti: Pretože sa o nich stará muž.

Vychovávateľ: Výborne!

Vychovávateľ: Zatiaľ čo sme hádali domácich miláčikov, všetky zvieratá boli zmätené. Pomôžte mi vyčistiť.

Deti sú rozdelené do tímov (chlapci, dievčatá).

Modelovanie (domáce a voľne žijúce zvieratá sú umiestnené na stole, deti musia distribuovať zvieratá, ktoré tam žijú).

Pedagóg: Čo je to?

Deti: Dedinský dom.

Vychovávateľ: A toto?

Deti: Les.

Vychovávateľ: Rozdeľujte zvieratá podľa ich biotopov.

Vychovávateľ: Výborne! Všetko sa vysporiadalo s úlohou.

Slide: stádo krav.

Vychovávateľ: V lete sa pasie veľká lúka na lúke. Čo možno nazvať touto veľkou skupinou kráv? (Vločka).

Snímka: stádo

Vychovávateľ: Kedy sa kone pasú? (Tabun).

Snímka: kŕdeľ.

Vychovávateľ: Keď sa pasie veľa oviec, nazýva sa to stádo. Zopakujme toto slovo spolu.

Deti sa opakujú.

Snímka: Pastier.

Vychovávateľ: Kto ich pasie? (Shepherd).

Carer: Nie ste unavení? Poďme si trochu oddýchnuť a zahrať si hru „Chyť loptu a pomenuj mláďa“.

Hra sa koná.

Pedagog: Trochu sme si oddýchli. A teraz chcem skontrolovať, či viete, čo miláčikovia jedia?

D / hra „Kto jie čo? "  (použitie obvodov)

Deti sedia pri stole.

Opatrovateľka: Pred dokončením úlohy si ohnite prsty.

Vykonáva sa prstová gymnastika.

Valím ceruzkou do rúk

Krútim sa medzi prstami

Každý prst

Učte sa byť poslušní.

Deti dostávajú listy s úlohami, ktoré vykonávajú sami.

Čo jej krava, ovca, kôň? (Tráva, lúčne kvety).

Čo je to mačka? (Ryby).

Čo je to pes? (S kosťami).

Čo jedí koza? (Tráva, kapusta).

Čo jedí králik? (Mrkva).

Vychovávateľ: Výborne! Všetci ste urobili svoju prácu.

Učiteľ: Chlapci, odpovedzte na otázku, prečo človek potrebuje domáce zvieratá?

Deti: Osoba potrebuje všetky domáce zvieratá, bez nich nemôže prežiť. Krava a koza dávajú mäso a mlieko, ovce dodávajú vlnu, kôň pomáha robiť tvrdú prácu, pes chráni dom, mačka chytí myši.

Učiteľ: Výborne, chlapci, všetci odpovedali správne. Vypočujte si, čo je to dobrá báseň o domácich miláčikoch.

Kôň, pes, mačka, kravy,

Kozy, ovce - všetko je pripravené

Žiť s nami v priateľstve

A k radosti, že nás slúžime.

Snímka: smutná mačka - „Ahoj kluci, volám sa Barsik, som tak smutná, pretože nemám priateľov. Pomôžete mi ich nájsť?“

Učiteľ: Chlapci, čo môžete urobiť, nemôžete nechať Barsika na pokoji? Pomôžme Barsikovi nájsť kamarátov.

Deti sa nastupujú na miesto, prebieha ich aplikácia.

Opatrovateľka: Skôr ako začneme pracovať, ohnite prsty.

Prstová gymnastika s ježkom.

Deti robia pohyby v súlade s textom.

Snímka: vtipná mačka - "Ďakujem vám, koľko priateľov mám. Teraz sa nebudem nudiť, ahoj! Bežal som s nimi hrať!"

Analýza lekcie.

Hudobné zvuky

Vychovávateľ: Takže sme navštívili svet zvierat.

Učiteľ: Čo sa vám dnes v triede páčilo?

Čo nového ste sa naučili?

Deti: Domáce zvieratá musia byť chránené, starajte sa o ne.

error:Obsah je chránený !!