Zhrnutie lekcie o pracovnom vzdelávaní v prípravnej skupine. Ľudské vynálezy a úspechy. Výťah z GCD pre pracovnú činnosť „Príprava na narodeniny“ (prípravná skupina) Výpis z pracovnej hodiny v prípravnej skupine

Natalia Alexandrová
Výpis z pracovnej činnosti v prípravnej skupine „Domáce práce s bábikou“ Zamarashka ”

vyhliadka pôrod: Domáce práce

Organizačná forma pôrod: kolektívne

Ciele riadenia:

Naučiť deti identifikovať rastliny, ktoré si vyžadujú starostlivosť, vyvodiť záver o neexistencii akýchkoľvek podmienok, nájsť spôsob, ako zlepšiť ich zdravie, objasniť a upevniť vedomosti detí o metódach starostlivosti o rastliny, o postupnosti práce. Naďalej priťahujte u detí záujem o rastliny a túžbu ich pozorovať a starať sa o ne.

Naučte deti pomáhať dospelým, udržiavajte poriadok skupina: prach, umývajte hračky.

_ Vybavenie: izbové rastliny, misa s vodou, handry, olejové utierky, zástery na utierku, kanvy, palice na uvoľnenie, rozprašovacia fľaša, čisté listy papiera, lepidlo, nožnice, knihy na opravu, bábika"hovno", hudobné sprievod

_ Metodické techniky: hra ( bábika" hovno", verbálne (konverzácia,

príbeh, pochvalné otázky,

vizuálne: ukazuje, tak, odchádza.

praktický: nezávislý aktivity detí

Skupina je pripravená na prácu vopred... Stoly sú prikryté handričkou. Na prvom stole je nádrž na umývanie hračiek a na druhom stole je nádrž na umývanie prachu, na treťom stole sú izbové rastliny, tyčinky na uvoľnenie, látky, rozprašovacia fľaša a kanva. Zástera z obrúsku na chrbte stoličiek. Na štvrtom stole sú knihy na prilepenie, lepidlo, nožnice, utierky, handry a prázdne listy papiera.

Priebeh hodiny: Slnko. Deti, k vášmu príchodu bábika" hovno„Chcel som mať čas na čistenie skupina, zalejte kvety, prilepte knihy,

aby bola v poriadku, ale je unavená a žiada nás, aby sme jej pomohli.

Vos. Pomôžeme našim „ blbosť"?

deti: Pomôžeme

Vos.: Ukážeme, ako sa môžeme starať o rastliny, ako môžeme vyčistiť poriadok, nalepiť knihy a utrieť zápal. Najprv však povieme a ukážeme, čo máme skupina existujú izbové rastliny.

Vos. žiada deti o názov izbovej rastliny a oceňuje správnu odpoveď

Vos.: Chlapci, izbové rastliny sú živé. Žijú ako ty a ja. Preto, aby rastliny neboli choré, je potrebné sa o ne postarať.

Vos .: Deti, rozdeľme sa na tri tímy, takže sa s našou úlohou rýchlo vyrovnáme. Prvým tímom budú „Myši“, druhým tímom budú „holubice“, tretím tímom budú veveričky.

"Myši" by mali uvoľňovať pôdu v kvetináčoch s izbovými rastlinami, otrieť listy od prachu, vody suchých rastlín.

„Holubice“ - umývajte hračky a usporiadajte ich na policiach.

„Veveričky“ - nalepenie kníh a úprava knižného rohu.

zvuky melodickej hudby

Vos.: Deti si nasadili všetky zástery a našli kvety a hračky, knihy, ktoré si vyžadujú vašu starostlivosť!

Vos.: Pamätajme, ako vytlačiť handru - tak, aby v handre nezostala žiadna voda, ako uvoľniť pôdu - opatrne, bez poškodenia koreňov.

ako nalepiť knihy - odrežte prúžky, nalepte papierové prúžky a prilepte na poškodenú časť knihy, prebytočné lepidlo utrite handrou.

(Učiteľ pomáha deťom v práci)

Vos.: Deti a kto vie príslovia pôrod?

deti:“Práca je otcom všetkého “

"Job obtiažny, Áno chlieb pracujúci je sladší ako med “

„Ten, kto pracuje, bude jesť aj chlieb“

Práca, práce a práce znova - tam je obrovské bohatstvo “

"Iba práca živí človeka “

"Bez žiadna práca a žiadny odpočinok “

"Bez práce neexistuje život na zemi “

„Kamarát to telu uľahčil, dušu to uľahčil.“

Vos.: A kto pozná verš pôrod?

deti:

Zábavná práca

Otec vysadil kvet pre mamu.

Mama pletie šál pre babičku.

Babička hladí šaty Katyi.

Katya umýva panamas pre bratov.

Bratia robia lietadlo pre každého.

Práca pokračuje v dome.

A prečo? Toto podnikanie je jasné:

Zábava robiť.

Pekné k sebe navzájom. B. Belova

Vos.: Výborne! bábika" pokrčený“, sleduje, ako deti vykonávajú úlohy, a hovorí im to bábika chce byť tiež čistý. Čo by sa malo urobiť?

deti: Potrebovať bábika umyť a umyť veci.

Vos.: Čo je potrebné?

deti: Miska na vodu, mydlo, plienka.

Repr .: Ako sa chystáme prať?

deti: Potreba rastlín bábika v umývadle a pena, potom umyte mydlom a utrite plienkou. A namočte veci, napeniť a trieť, potom opláchnuť a zavesiť uschnúť na natiahnuté lano.

Vos.: Správne.

Vos.: Chlapci, sú všetci hotoví? Dobre, čo! Ďakujem chlapci! Rastliny, hračky a knihy tiež ďakujem.

bábika"hovno„Výborne, chlapci! Ďakujem, pomohli ste mi. A teraz som čistý, už sa viac nezašpiním. Som s vami veľmi spokojný!

deti: Zbohom!

Vos .: Vidíte, chlapci, urobili sme dobrý skutok, pomohli bábika"blbosť"

A ak takto doma pomáhate, vaši rodičia budú veľmi radi, že ich deti vyrástli a stali sa veľkými pomocníkmi.

výsledok vykonaná práca: Čo sme dnes urobili? kto ti pomohol? Urobili sme prácu?

Valentina Mitina
Zhrnutie lekcie pracovnej činnosti „Brigáda práce“. Prípravná skupina

IN prípravná skupina naďalej vzdelávame deti o hodnote kolektívu pôrod.

V seniorskom veku skupina deti si už zvykli na novú organizáciu pracoviska a teraz pripravujú pracoviská a sami si vyberú potrebné vybavenie. Obsah ich konania sa stal zložitejším. Ak je senior zoskupte všetky brigády urobiť jednu úlohu krok za krokom: prvé pranie, druhé oplachovanie, tretí visí, potom dnu prípravná skupina každého tímu bude vykonávať samostatnú úlohu. Objem práce sa nezvyšuje (1 - 2 veci v práci)... Hlavná vec v nich brigády - samoorganizácia... Deti by mali mať pocit: "Stále by som mohol urobiť toľko!" taký práca prináša radosťuspokojenie všetkých štyroch potreby: sebapotvrdenie, poznanie, komunikácia, hra.

Deti tiež čelia ťažkej úlohe, v ktorej sa môžu zjednotiť brigády a distribuovať prácu medzi sebou. Za tri roky sa deti naučili samostatne premýšľať a robiť svoju prácu až do výsledku. Existuje však motív pri výbere partnera. "Susedstvo", Súcit.

Po vymenovaní predáci je potrebné si vybrať v prospech primeraných, vyvážených a zručných detí.

účel: naďalej učia deti zúčastňovať sa na organizovaní pôrod skupina.

úlohy:

Vyjadrite svoj názor činnosti s ťažkosťami ostatných a porozumenieaká práca podskupiny, kde pracuješ, je súčasťou spoločnej príčiny tímu.

Vytvorte si zvyk udržiavania čistoty a poriadku.

Posilniť plánovacie zručnosti aktivita, rozdeliť zodpovednosti medzi sebou.

Naučte sa posudzovať činnosti ich brigády a tím ako celok.

Vytvárať vieru v spoločenský význam a potrebu každodenného života pôrod.

Prípravné práce:

V predvečer sa s deťmi koná rozhovor o kolektíve pôrod, ako môžete urobiť potrebnú prácu rýchlejšie a organizovať prácu na formácii brigády.

Učiteľ hovorí so štyrmi možnými predáci... Vaše kandidatúry na túto rolu deti sami nominujú majstrov.

Otázka: Rozhodli ste sa postarať sa o tých najmenších. Čo by si chcel robiť? A vy? A ty? (Chcel by som si umyť hračky) Bude veľa hračiek, vy sami budete túto prácu robiť dlho. Pravdepodobne v v skupine je niekto inýkto, rovnako ako vy, by chcel umývať hračky? Dokážete nájsť ďalšie štyri osoby na umývanie hračiek? (Nie, nemôžem nájsť štyroch ľudí) Dobre, dobre, choďte hrať. Pretože nemôžete nájsť štyroch ľudí, postaráme sa o to. Žiada o do iného: Dokážete nájsť štyroch ľudí, ktorí by si umyli bábiku? (Áno.) Nájdite si štyroch kamarátov. Prídete ku mne, keď sa rozhodnete, s čím a s kým ste. Prečo je to potrebné? Aby sme nestrácali čas rozprávaním, keď prinášajú materiál, s ktorým chceme pracovať. Prečo potrebujeme vedieť, s ktorými materiálmi musíme pracovať? Vedieť, aké nástroje a vybavenie pripraviť.

Otázka: Dohodli ste sa, s kým budete pracovať? tvoj brigádačo budeš robiť? Čo potrebujete k práci? Môžete variť všetko? Čo urobia chlapi vo vašom brigáda?

Vybavenie a materiály: stoly, umývadlá, mydlo, suché handry, špongie na pranie, napnutá šnúra na zavesenie praného prádla; Hračky, riady, bábiky, bábiky.

Mŕtvica vyučovanie: Všeobecná hra „Vymazávame“

Mladší pedagóg skupiny prináša materiál pre pôrod: hračky, riad, oblečenie pre bábiky, podstielky pre bábiky.

IN. (juniorský gr.) Kým som sa chystal priniesť špinavé šaty, mal som toľko špinavých hračiek, špinavých riadov, špinavého prádla, že sa s tým nedokážem vyrovnať sám a nemôžeš nechať dosť práce celý týždeň.

B. Nerobte si starosti, vymysleli sme starostlivosť o vašich najmenších, distribuovali všetku prácu brigády a urobíme všetko za jeden deň.

IN. (juniorský gr.)Poďakovať! Zachránený. Zvládnu vaše deti, je tu veľa práce?

B. Uvidíme (Vychovávateľ junior gr. Leaves)... Dal som svoje slovo, či vás nesklameme?

Otázka: Možno nebudeme uvažovať o tom, čo nás priviedli, ale okamžite začneme pracovať. Prečo uvažovať?

D. Musíme zvážiť aký druh materiálu, aby sme vedeli, aké nástroje a vybavenie varíme.

IN. (s odkazom na predák) Čo robiš?

B. čistiť hračky

Čo potrebujete k práci?

B. Potrebujeme umývadlá, mydlo, špongiu.

Koľko toho každý potrebuje?

B. Dve umývadlá, mydlo, špongia

Q. Každý o tom vie, však? O čo sa postaráte?

B. Musíme skontrolovať, či je pre každého dosť.

Tiež sa porozprávajte s ostatnými predáci.

B. Pripravte úlohy a začnite.

Trvanie procesu pôrod: 10 minút - deti organizujú pracovisko; 10 minút práce; 5 minút čistenie; 10 minút - záverečná konverzácia.

Záverečná konverzácia:

Ako ste sa starali o tých najmenších? A ako sa máš?

Odpovede detí

V. Ste schopní sa umyť, umyť čisto! Viete, ako sa umyť, umyť čisto! Teraz sa pozrime, či ste starší alebo nie. Co si myslis?

D. Seniori.

Ako dokážete, že ste starší?

D. Presne a rýchlo sme spolu pracovali. Podarilo sa nám všetko.

Otázka: Správne, robia to iba starší. Odviedli ste dnes dobrú prácu? Si unavený? Ak sa bábätká znova dostavia, postaráme sa o ne?

Súvisiace publikácie:

Vo federálnom štátnom vzdelávacom štandarde DO je pracovná výchova jednou z úloh vzdelávacej oblasti „Spoločenský a komunikačný rozvoj“, ktorá sa odporúča.

Prehľad lekcie experimentálnej aktivity „Vzduch“. Prípravná skupina Téma: „Vzduch“. Obsah programu: Oboznámiť deti, že pohyb vzduchu je vietor. Pochopiť, ako môže osoba použiť silu.

Výpis z pracovnej činnosti s deťmi v lete „Malí záhradníci“ (stredná skupina) Účel: formovanie pripravenosti na spoločné činnosti s rovesníkmi. Úlohy: Vzdelávacie: tvoriť sociálnu inteligenciu; Vývoj:.

Výpis z pracovnej činnosti s deťmi v lete „Mladí návrhári“ (stredná skupina) Účel: formovanie pozitívnych postojov k rôznym druhom práce a tvorivosti. Úlohy: Vzdelávacie: formovať zručnosti techniky tkania.

Zhrnutie hodiny „Práca v domácnosti“ (prípravná skupina pre školy) Cieľ: Pokračovať vo formovaní túžby zúčastňovať sa na kolektívnej práci u detí; korelujú svoje činnosti s prácou druhých. Pripevnite.

Zhrnutie lekcie vizuálnej aktivity „Cesta na jeseň“ (prípravná skupina pre seniorov) NÁVRH PONUKY O VÝKONNÝCH ČINNOSTIACH „JESLÁ DO AUTUMN“ Senior prípravná skupina Účel: rozvoj kreativity detí.

Zhrnutie lekcie experimentálnej aktivity „Materská voda“ (prípravná skupina) Obsah programu: Na pokračovanie vo vývoji záujmu, pozorovanie pomocou neživej prírody, na konsolidáciu vlastností vody. Vzdelávať deti.

Abstrakt zamestnania mimoškolskej práce


Abstrakt hodiny z pracovnej činnosti v roku 2006

prípravná skupina detí.
Ciele programu: Vzdelávacie: 1. Predstaviť netradičné spôsoby práce s papierovou servítkou. 2. Naučte deti vyrábať objemné remeselné výrobky z obrúskov. Rozvíjanie: 1. Upevňovať vedomosti detí o profesiách ľudí pracujúcich v d / s. 2. Konsolidovať vedomosti detí o tom, že rôzne veci pomáhajú ľuďom pri práci - nástroje. 3. Rozvíjať súvislú reč, schopnosť reagovať úplnými, rozšírenými vetami. 4.. Rozvinúť schopnosť počúvať a vypočuť otázku; schopnosť zovšeobecňovať; logické myslenie; Pamäť; Pozor. 5. Rozvíjajte jemné motorické schopnosti rúk. Vzdelávacie: 1. Podporovať záujem o hodiny, formovanie schopností spolupráce, vzájomné porozumenie. 2. Kultivovať trpezlivosť, vytrvalosť, presnosť práce 3. Kultivovať úctu a lásku k zamestnancom školy. Vybavenie a materiál: zásobník na papier pre každé dieťa, viacfarebné papierové servítky, ceruzka, lepidlo, volumetrické nálepky motýľov, kvetiny, slunéčko sedmitečné; fotografie zamestnancov a učiteľov 15x20. Kurz: Deti vstupujú do skupiny, sedia na stoličkách v polkruhu. Dnes som šiel do materskej školy a všimol som si, že sa všetci ponáhľajú. Kde si myslíte, že sa ľudia ponáhľajú ráno? Kam chodí väčšina ľudí? (pracovať)
- Prečo ľudia chodia do práce? (odpovede detí) - Chlapci, povedzte mi, kde a kým pracujú vaši rodičia? (odpovede detí) - Výborne, dobre viete, kde a kým vaši rodičia pracujú. Chlapci, ako môžete jedným slovom pomenovať predajcu, kuchára, správcu a tesára? Čo to je? (povolanie) Chlapci, v našej materskej škole existuje veľa rôznych povolaní a ľudia rôznych povolaní tiež pracujú. Vypočujte si moje hádanky a uhádnite, o ktorej profesii hovoríme: 1. Ráno v našej jedálni varí polievku, kompót a kaše. (kuchár) - Aký je názov nášho kuchára? 2. Skoro ráno na cvičenie, ponáhľame sa k nej v poriadku. Zaoberáme sa túžbou po telesnej výchove. (inštruktor telesnej výchovy) - Kto je náš inštruktor telesnej výchovy? 3. Má nespočetné starosti, takže Petyam, Olyam, Masha, musel sedieť a kde si ľahnúť. Aby všetci mohli spolupracovať, musíte nastaviť plat. (Manažér) 4. Celý deň trávim s deťmi. Nikdy sa nehnevám na triky chlapcov. S nimi idem na prechádzku a položím ich do postele. A samozrejme, milujem svoju profesiu. (učiteľ) 5. Aby posteľ a uteráky boli vždy čisté. S práškom sa voda točí - Pracovala tu. (práčka, kastelán)
6. Veľmi si poškriabali ruku? Bolesti hlavy? Rýchlo zvlhčí obväz s brilantnou zelenou, dá pilulku ... (zdravotná sestra) 7. Lopatu odhadzuje snehom lopatou, zametá dvorom metlou, uhádli ste, chlapci, kto udržuje čistotu? (školník) 8. Vyučuje reč: čistú, hladkú, zrozumiteľnú. Pozná tajomstvo výrečnosti: Ako hovoriť jasne a zrozumiteľne, - Kvalifikovaný majster - (logopéd). 9. Kto je zvyknutý niesť nočné mory starostí o domácnosť? Kto, keď vidí problém, okamžite dá veci do poriadku? Odpovedzte na otázku: Kto je to? Náš ... (manažér dodávky)! - Uhádli ste všetky moje hádanky. Teraz sa zamyslime, spýtal som sa hádanky na všetky povolania? Aké povolania stále pracujú v materských školách? (asistent učiteľa, hudobný režisér, metodik, tesár, strážca, vedúci kreslenia). Odpoveď každého dieťaťa sprevádza fotografia zamestnanca materskej školy. - Chlapci, teraz si zahrajme hru „Kto potrebuje túto položku?“ (Na stole sú: panva, píšťalka, bankovky, fonendoskop, žehlička, hrable, štetce a hárok papiera, hračka mop, ukazovateľ, kladivo.). - Pred vami sú nástroje, ktoré sú potrebné pre ľudí rôznych profesií, zatiaľ čo hudba hrá, idete v kruhu, akonáhle sa hudba zastaví, zoberiete predmet, ktorý je vám bližšie a musí osobe, o ktorej profesii ide, hovoriť. - Teraz vám komplikujem túto úlohu: do ktorých povolaní môžu tieto predmety patriť v našej materskej škole? Aký by podľa vás mali byť ľudia pracujúci v materských školách? (starostlivosť, láskavý, milý, pozorný, milujúci deti, trpezlivý, inteligentný, zručný).
- Tieto vlastnosti majú ľudia pracujúci v d / s. Kto pracuje hlavne v našej materskej škole? - Hej, aká je naša dovolenka čoskoro? (Promócie) Nechceli by ste zabudnúť na materskú školu? Zamyslime sa nad tým, ako si môžeme zanechať spomienku na seba? (urob darček). A čo sa ženám páči najviac ako darček? (kvety) - Navrhujem, aby ste sa dnes stali návrhármi. Kto sú dizajnéri? Dnes teda vydáme a vyzdobíme darčeky pre našich učiteľov a zamestnancov. Vyberte si z ktorých učiteľov by ste chceli dať darček a posadiť sa. Chlapci, pozri, máte na stole fotografie zamestnancov, ktorým budete darovať. Aký darček si myslíte, že môžeme urobiť s fotografiou? (fotorámik) - Pamätajme, ako pestovať kvety z obrúskov. Poďme do práce. Idem, poskytujem individuálnu pomoc, vysvetľujem. Kvety boli vložené, teraz vyzdobme naše dary. Chlapci, páčili sa vám remeselné servítky? Čo sa vám na lekcii najviac páčilo? Bolo pre vás niečo nové? Akým ťažkostiam ste čelili? (Odpovede detí). Naše dary zanecháme a odovzdáme ich na ples. Vďaka všetkým.

„Schvaľujem“ vedúceho MDOU č. 3 _________ Kozlova OA Mestská predškolská vzdelávacia škola materská škola kombinovaného typu č. 3 mesta Fryazino, Moskovský kraj Abstrakt otvorenej hodiny o pracovnom vzdelávaní v prípravnej skupine


N. I. Grustnova

vzdelávateľ

OBSAH SOFTVÉRU:

    Naučte deti identifikovať rastliny, ktoré si vyžadujú starostlivosť, vyvodiť záver o nedostatku akýchkoľvek podmienok, nájsť spôsob, ako sa zlepšiť.

    Objasniť a upevniť vedomosti detí o technikách starostlivosti o rastliny, o postupnosti práce.

    Predstavte potreby rastlín prostredníctvom dlhoročných skúseností. Posilniť zodpovednosť za zverenú úlohu a schopnosť ukončiť to, čo sa začalo.

    Naďalej priťahujte u detí záujem o rastliny, túžbu ich pozorovať a starať sa o ne. Do slovníka pre deti zadajte slovo hnojivo (kŕmenie)

materiál:

    izbové rastliny;

    zariadenia na ošetrovanie rastlín;

    morfologická tabuľka „potreby rastlín“;

    schematické karty označujúce typ inventára;

    karty so schémami, ktoré označujú potrebné podmienky pre rast rastlín;

    hračka Doctor Aibolit;

    sanitky s telom;

    chorá rastlina;

    vrecko na hnojivo.

PRACOVNÝ POSTUP

Zdravím hostí, medzi sebou v indickom štýle, s izbovými rastlinami.

Hra: „Pomenujte časť celku“

Vychovávateľ (B):

    okvetné lístok.

Otázka: Výborne, chlapci, teraz hráme hru „Dobré - zlé“.

Sú izbové rastliny dobré?

D: Dávajú nám svoju krásu; ozdobte našu skupinu; uvoľňujú kyslík; vzduch očistite od prachu.

Otázka: Ale izbové rastliny sú zlé.

D: zvyšky odpadu zo suchých listov; pri starostlivosti o rastliny, špinavú vodu, zvyšky odpadkov je potrebné vyčistiť; prach sa hromadí na listoch.

Otázka: Chlapci, doktor Aibolit prišiel do materskej školy, ktorá chodí v skupinách a skúma rastliny, považuje za svoju povinnosť pomáhať im a radiť deťom, ako sa o rastliny postarať. My však ukážme doktorovi Aibolitovi, že vieme, ako sa starať o rastliny, a dať ich do poriadku.

Pozrite sa pozorne na rastliny, ako vyzerajú a koľko starostlivosti potrebujú. A budete pracovať vo dvojiciach: Anya a Andrey, Sasha a Alyosha, Misha a Edik. (Deti súhlasia, vyberú si rastliny, ktoré si vyžadujú starostlivosť a vyberú si karty schémy, v ktorej je uvedený typ práce)

Otázka: Sasha, čo znamenajú vaše systémy?

Sasha: Vybrali sme si rastlinu, ktorá sa nazýva fialová, a vyčistíme prach z listov a uvoľníme pôdu.

(Všetky deti vysvetlia dôvod výberu)

Pracuje sa ďalej, deti sa zhodujú na účele práce.

Otázka: Anya, prečo uvoľňujete pôdu a nezalievate ju?

Anya: Pretože už je napojená.

Otázka: Edik, akú prácu robíš?

Edik: Zalejeme paprade a potom striekame listy z rozprašovacej fľaše.

Deti dokončia prácu, idú si umyť ruky a potom sa na dvere ozve zaklopanie, privedú doktora Aibolitu autom.

Doctor Aibolit (D.A): Ahoj kluci! Jar sa blíži čoskoro, veľa rastlín počas zimy oslabilo a slabí potrebujú pomoc. Teraz uvidíme spolu, kde sú, ako vyzerajú. Pomenujete ich a skontrolujem pôdu, ich listy, stonky, poviem vám, či sú zdravé. V prípade potreby napíšem recepty.

(Zistí, ako často as akou vodou sa kvetiny zaliate, či už ide o uvoľnenie alebo postrek. Poskytuje odporúčania.)

D.A: Vaše rastliny sa darí veľmi dobre. Ale v zime je málo svetla, preto sa rastliny potrebujú kŕmiť. Dávam vám vrece hnojiva, ktoré je rozriedené vo vode a aplikované do pôdy.

Zbohom, chlapci, o tri týždne vás znova navštívim, aby som sa pozrel na pozemských pacientov, ako sa toto odporúčanie implementovalo.

FIZMINUTKA:

Otázka: Počúvajte pozorne. Keď raz potleskávam ruky, znázorňujem papraďovú pózu a dvojnásobnú striebornú pózu.

Otázka: Minulý týždeň sme začali nový experiment. Čo je to experiment?

D: Pozorujeme rast cibule vysadenej vo vode a umiestnenej na tmavom a chladnom mieste a druhá na svetlom a teplom mieste.

Otázka: Pozrime sa na zmeny, ktoré sa vyskytli s našimi skúsenými žiarovkami. Pozývam vás do laboratória (deti sedia na stoličkách a skúmajú žiarovky).

Otázka: Cibule a perie vyrástli v pohári. Perie však vyšlo inak. Nemyslíš?

D: Áno. Tu vyzerá perie silné a zdravé. A tu sú zriedkavé a slabé, svetlo zelené.

Otázka: Musíte analyzovať situáciu. Kam sme umiestnili túto nádobu?

D: Táto nádoba bola na tmavom a chladnom mieste a perie vyzeralo slabé, svetlo zelené, choré.

A táto nádoba bola na jasnom a teplom mieste. A perie sa tu liahne rýchlejšie a vyzerajú dobre, tmavo zelené, šťavnaté, tučné a korene sú dlhé.

Otázka: Poďme k záveru. Čo rastliny potrebujú pre život?

D: Svetlo, teplo, voda, vzduch.

Otázka: Myslíte si, že rastliny sú živé alebo neživé?

Otázka: Pomocou morfologickej tabuľky objasníme životné vlastnosti rastlín. Takže sa rastliny kŕmia?

Otázka: Plávajú rastliny?

známky

živí sa

plaváky

dýcha

spieva

pohyby

rozprávanie

letí

rastie

názov

fialový

papraď

Otázka: Teraz vieme, že rastliny sú živé, pretože majú všetky vlastnosti živej bytosti.

Odraz „Kúzelný strom“.

Otázka: Chlapci, ak ste sa dnes zaujímali, či chcete pracovať a radi robíte experimenty, potom zaveste na stromček červené jablká. A ak sa vám to páči a nepáči sa mi, potom žlté listy. Bolo to nezaujímavé, nudné - čierne listy.

(Všetky deti ozdobili strom červenými jablkami).

Otázka: Chlapci, som veľmi rád, že sa vám to páčilo, bolo to zaujímavé a ste tiež skvelí, pretože ste počas celej hodiny správne sledovali zvuky a vyslovovali sa. DOBRÁ MUŽI!

Mikhailova Svetlana Anatolyevna
Výpis z hodiny odbornej prípravy pre deti prípravnej skupiny „Služby pre domácnosť“ Slnko “

Softvérový obsah:

1. Naučte sa deti zúčastňovať sa na organizovaní pôrod rovesníci, aby sa dohodli na rozdelení práce, vykonávali kontrolu a sebaovládanie kvality akcií pri výkone spoločnej práce.

2. Rozvíjať pozitívne a morálne vlastnosti tvrdá práca a úhľadnosť... Rozvíjajte zodpovedný prístup k pôrod a rešpektovanie hračiek.

4. Posilniť schopnosť správne používať materiál a vybavenie pôroddodržiavanie bezpečnostných opatrení.

3. Vytvárať vieru v spoločenský význam a potrebu domácnosti pôrod.

4. Starostlivosť o priateľské vzťahy v tomto procese pôrod, túžba pomôcť, pozitívny prístup k vlastnému práca a práca ich kolegov.

Materiály a vybavenie: poštová zásielka, handry, zástery, pracie mydlo, podnosy, handrička na bielizeň, šnúra na sušenie bielizne, špendlíky, obálka z rozprávky Čistota s plachtou - aplikácie, umývadlá.

Organizácia pôrod:

Fáza 1. réžia pracovná úloha.

Deti si spolu s učiteľom pripomínajú príslovie a príslovie pôrod... Neočakávane si to učiteľ pamätá skupina ráno poštár doručil balík. Žiada mladšieho učiteľa, aby ho priniesol, a ponúka, aby ho zvážil.

vzdelávateľ: Čítajte, deti, odkiaľ prišiel balík? (deti čítajú a zisťujú, že balík pochádza z Moskvy).

vzdelávateľ: A čo viete o tomto meste, povedzte (deti krátko hovoria)

vzdelávateľ: Zaujímalo by ma, čo tam leží. Máte záujem? (deti otvoria balík a vyberú ho odtiaľ: zástery, handry, mydlo, lano, špendlíky).

vzdelávateľ: Na čo si myslíte, že toto všetko potrebujeme? (deti odpovedajú, že veci dávajú do poriadku v zásterách, čistia sa, mydlá na umývanie, povrazy a špendlíky na zavesenie odevov, handry na prach, umývanie riadu alebo hračky)

vzdelávateľ: Ale to nie je všetko, tu je list. (Ponuky na prečítanie listu, od ktorého si deti prečítali a zistili, že list pochádza z rozprávky čistoty)

Učiteľ číta list, v ktorom Fairy of Purity navrhuje otvoriť a skupina služieb čistenie priestorov « slnko» .

vzdelávateľ: Deti, čo služba ako pomôcť populácii, ktorú poznáte? ( núdzový, plyn služba, požiarny zbor služba, polícia, sanitka)

vzdelávateľ: Ako chápete, čo je to? domáca služba? (odpoveď detí)... Správny, domáca služba pomáha ľuďom pri praní odevov, oprave oblečenia, čistení priestorov. Učiteľ venuje pozornosť deti na letákoch s obrázkami - aplikáciami a ponukami na porozumenie. Zistili sme, že existujú iba 4 aplikácie, čo znamená, že musíte rozdeliť do 4 tímov.

1 brigáda - utrie prach v skrinkách a krásne usporiada hračky

2 brigády - umýva bábiky

3 brigáda - pranie bábikového oblečenia

4 brigáda - umýva stoličky

Deti sú nezávisle rozdelené do 4 rokov skupiny a predák je vybraný počítaním. Učiteľka sa vymenúva za riaditeľa služby pre domácnosť... Žiada majstrov, aby prišli k stolu a pre svoj tím vypracovali leták s informáciami o tom, ktorý tím bude čo robiť. Potom vyzve každý tím, aby prediskutoval, aké vybavenie, aké materiály a koľko musíte vziať so sebou na dokončenie žiadosti. Ponuky na distribúciu povinnosti: kto bude čo robiť, hovorí, že kvalita práce vykonanej celým tímom bude závisieť od práce každého jednotlivca.

Učiteľ navrhuje ísť na svoje pracovisko a začať. Ale skôr ako začnete práca, deti si spolu s učiteľom zapamätali pravidlá bezpečného zaobchádzania s predmetmi pôrod.

Fáza 2. Manuálny pôrod... počas pôrod aktivity, vychovávateľ radí, pomáha v organizácii, pripomína poradie práce; sa pýta, ako deti určili zodpovednosť pôrod, poskytuje individuálnu pomoc. Pozorovacia činnosť deti, sleduje danú akciu deti k sebe, vyzývajúc na zdvorilý a zhovievavý postoj. Pripomína príslovie pôrod: Trpezlivosť a práca bude brúsiť všetko... Je zlé robiť len prestavbu a tak ďalej.

Etapa 3. Ukončenie práce. Zhrnutie výsledkov práce. Posúdenie vykonávania žiadosti. Učiteľ zabezpečí, aby po ukončení práce deti na svojich pracoviskách usporiadali veci, všetok materiál a vybavenie bolo odstránené. Potom ponúka obdivovať výsledky našej práce. Majstri sa striedajú a hovoria o tom, čo urobili, pričom sami posudzujú činnosť svojej brigády.

vzdelávateľ: Každý z vás urobil svoju maličkosť, ale spolu ste urobili veľkú vec. Takto je miestnosť teraz čistá a krásna. Ja ako režisér služby pre domácnosť, Ďakujem za poskytnuté služby. Ďakujem všetkým zamestnancom služby pre domácnosť... náš služba« slnko» bude naďalej fungovať.

chyba:Obsah je chránený !!