Zhrnutie GCD o aplikácii vaty „Kožušinový kabát pre ovce. Symbol roka - jahňací obrys lekcie aplikácie, modelovania (seniorská skupina) na tému Materiály a nástroje

Mestská predškolská vzdelávacia inštitúcia materská škola č. 55 „Kobylka“.

Zhrnutie lekcie prihlášok do seniorskej skupiny na tému: „Symbolom roka je baránok.“

Držiteľ: pedagóg

O. V. Khvatkova

podolsk

2014

Zhrnutie lekcie k aplikácii „Symbol roka - baránok“.

Cieľ: Vytváranie obrazu baránka z vatových guličiek.

Úlohy:

  1. Oboznámiť sa s novou technikou obrazu z vaty. Naučte sa lepiť vaty.
  2. Rozvíjať umelecké vnímanie, myslenie, jemnú motoriku rúk.
  3. Pestovať presnosť, vytrvalosť, vyvolávať emocionálnu reakciu, vzbudzovať túžbu po vytvorení obrazu.

Podklady:Listy bieleho papiera s jahňacím obrysom pre každé dieťa, biela vata, lepidlo PVA, zásuvky na lepidlo, obrúsky na ruky.

Demo materiál:pedagogické náčrty znázorňujúce jahňatá.

Priebeh hodiny:

Pedagóg : Vypočujte si báseň a hádajte, kto hovorí.

Medzi štíhlymi brezami je zelený okraj.

Pasie sa v hustej tráve

kučery, kučery.

Majú strmé rohy a zamatové uši.

Tupo medzi sebou

kučery - kučery.

(jahňatá, ovce)

Správny. Prečo si myslíte, že jahňatá a jahňatá v básni - hádanke sa hovorilo kučery - kučery? (odpovede detí). Samozrejme, že majú kučeravé plášte. Uvidíte, aké sú vtipné (ilustračná ukážka).

Prišiel za tebou so mnou ďalší baránok. Pozri, aký nezvyčajný je jeho kabát, aký je nadýchaný. Čo myslíte, z čoho sa dá vyrobiť? (odpovede detí) Máte pravdu, taký kožušinový kabát sa dá vyrobiť z vaty. Chceš, aby som ťa naučil, ako vyrábať rovnaké škodoradostné jahňatá? (odpovede detí) No, skúsme to. (Distribuujem prázdne miesta)

Deti, pozrite sa, čo našim jahniatkam chýba? (nemajú kožuch) Správne. Oblečme ich do pekného, \u200b\u200bnadýchaného a teplého kabáta. Uvidíš, ako to urobím. Aby som to urobil, vezmem vatu, odtrhnem z nej malý kúsok, rozdrvím ju, potom zrolujem guľu, ponorím ju jednou stranou do lepidla a opatrne, pozdĺž obrysu, začnem lepiť. Keď ste nalepili celý obrys, začnite lepiť guľky dovnútra. Aby bol kožušinový kabát nadýchaný, musia byť guľky navzájom pevne prilepené.

Teraz naše jahňatá nezmrznú, majú veľmi teplé kožuchy.

Výsledok: Chlapci, pozrime sa, čo sme dostali. Prineste mi svoju prácu, všetci ich budeme spoločne obdivovať. Dnes ste odviedli skvelú prácu. Myslíte si, že sú vaše jahňatá teplé? Je ich srsť dobrá? Nadýchané? No dobre, veľmi ste sa snažili, dostali ste veľmi krásne jahňatá. Máš ich rád? Potom si ich nechajte na pamiatku. Ďakujeme za vašu kreativitu.

Často doma robíte s dieťaťom umenie? Spolupracujete kreatívne? Ak vaše dieťa miluje prilepenie detailov na základňu, výrobu remesiel, určite dostane krásneho baránka. Aplikácia je vyrobená z dostupných materiálov. Proces je jednoduchý a zaujímavý, takže môžete svoje dieťa zamestnať pokojnou a užitočnou tvorivou prácou na dlhší čas.

Bavlnené podložky ovce

Toto je najjednoduchšia možnosť a ako telo zvieraťa môžete použiť iba jeden okrúhly polotovar a zvyšok detailov nakresliť alebo vyrobiť z papiera. Ľahko sa dá urobiť aj iná remeselná „ovca“ (nášivka), ale pomocou niekoľkých kruhov poskladáte telo. V prvom prípade môžete z jedného balenia bavlnených podložiek vyrobiť celé stádo jahniat a v druhom variante ich nie je veľa, ale budú objemné, „dobre vykŕmené“.

Práca prebieha takto:


Plstená aplikácia

Ak chcete získať krásnu aplikáciu "Ovce", je lepšie vystrihnúť šablóny dielov z lepenky a tieto polotovary použiť ako šablóny. Počiatočnú schému je ľahké nakresliť sami alebo odobrať vzorku.

Postupnosť vykonania je nasledovná:

  1. Z papiera vystrihnite polotovary všetkých častí.
  2. Vložte na plsť vhodného odtieňa.
  3. Zakrúžkujte pozdĺž obrysu.
  4. Vystrihnite prvky.
  5. Vezmite základňu prázdnu a položte na ňu zvyšné časti vo vrstvách. Prišite ich. Malé predmety sa ľahko lepia.

Aplikácia "Ovce" vyrobená z papiera

Táto metóda je tradičná a jednoduchá. Na dokončenie takéhoto remesla budete potrebovať farebný papier alebo hotové tlačené časti. Aby dieťa získalo úhľadnú nášivku „Ovce“, je samozrejme potrebná šablóna.

Postupnosť teda je:

  1. Vezmite základňu a nakreslite na ňu alebo vytlačte obrysový výkres ovce a ďalších prvkov (tráva, slnko atď.).
  2. Vytvorte šablóny detailov.
  3. Pomôžte dieťaťu usporiadať polotovary na farebných listoch vhodného odtieňa.
  4. Zakrúžkujte obrobky a vyrežte.
  5. Postupne prilepte podrobnosti k základni - od pozadia a jeho komponentov, pričom prechádzajte k prvkom najbližšie k divákovi. Oči, nos a ďalšie malé časti sa zvyčajne lepia ako posledné.

Aplikácia "Ovce" z obrúskov

Tento spôsob vykonania remesla nie je náročný, vyžaduje však vytrvalosť, trpezlivosť a veľa času na prípravu materiálu. Dostanete ale veľmi realistickú ovcu.

Aplikácia obrúska sa robí takto:

Ako vidíte, jahňacie mäso (aplikácia) môže byť vyrobené z rôznych materiálov, ktoré dobre sprostredkujú farbu a textúru vlny. Pozvite svoje dieťa na výrobu remesiel niekoľkými technikami. Je to zaujímavé a užitočné.

Aplikácia z vaty "Ovce". Majstrovská trieda s fotografiami krok za krokom


Účel: táto majstrovská trieda je určená na spoločné aktivity pedagógov, učiteľov ďalšieho vzdelávania a detí stredného, \u200b\u200bvyššieho predškolského veku a veku základnej školy.
Cieľ:výroba nášiviek.
Úlohy:
- rozvíjať jemnú motoriku rúk, predstavivosť, tvorivú činnosť;
- vychovávať umelecký vkus, presnosť, vytrvalosť.
- vzbudiť záujem o postup výroby remesiel.
Učiteľ: Belenko Tatiana Evgenievna
Cieľ: podporovať predstavivosť, tvorivosť, emočnú odozvu.
Aplikácia z vatyJe to skvelý spôsob, ako vytvoriť objemnú pohľadnicu alebo mäkký obrázok. Na aplikácie môžete použiť nielen vatu, ale aj vatové podložky, čo niekedy veľmi uľahčuje prácu s aplikáciou. Napríklad najmenší určite rád urobí najjednoduchšie aplikácie - snehuliaka, húsenicu, kvety z kruhov.
Vata pomáha rozvíjať motorické schopnosti a hmatové vnemy u dieťaťa.
Okrem toho je možné vatu farbiť.
Bezpečnostné opatrenia pri práci s lepidlom
1. S lepidlom manipulujte opatrne. Lepidlo je jedovaté!
2. Lepidlo nanášajte na povrch výrobku iba štetcom.
3. Nenechajte si lepidlo zasiahnuť prsty, tvár, najmä oči.
4. Ak sa vám lepidlo dostane do očí, ihneď ich vypláchnite veľkým množstvom vody.
5. Po ukončení práce si bezpodmienečne umyte ruky a zápästie.
6. Pri manipulácii s lepidlom používajte obrúsok.
Sme úbohé ovce
sl. Libin M., hudba. Kelmi K., m / f „Pes v čižmách“
Sme úbohé ovce
Nikto nás nepasie.
Tavíme sa ako sviečky
No kto nás zachráni?!
Zachráňte nešťastné ovce. Ja-ja
Lúčne kvety,
Pokojné stáda
A poľné vtáky
Rútia sa tam a späť.
Nenájdete krajšie miesta.

Materiály:
-Kancelársky papier
- kartón
- nožnice
-PVA lepidlo
- obrúsky
- ceruzka
-vat
-hnedý kvaš


1. Nakreslite ovečku na lepenku.



2. Potom vyzvite dieťa, aby ovečku oblieklo do kožuchu. Ukážte, ako roztrhnúť vatu a prilepiť ich k jahňacine. (stojí za to rozdrviť vatu na malé kúsky, ovce potrieť štetcom a vatu prilepiť).


3. Tu je baránok oblečený v úžasnom teple a v bielom „kožuchu“.


4. Z obrúskov vyrábame náhrdelník pre ovcu. Na to potrebujeme ružový obrúsok. Obrúsok natrháme na malé kúsky. Teraz vyrábame guľky z obrúskov - môžete ich jednoducho zvinúť alebo otočiť, ako sa vám to hodí.
5. Vo výsledku by ste mali dostať približne rovnaké guľôčky, ako sú znázornené na fotografii.


6. Na náhrdelník naneste štetcom lepidlo. Potrieme ružovými papierovými hrudkami.


7. Rovnakým spôsobom z obrúskov vyrobíme líčka a kvet pre našu ovcu.


8. Ovčie kopytá natierame hnedým gvašom.


9. Nakreslite malé kvety na kancelársky papier a vystrihnite ich.



10. Lepíme kvety.


11. Z kvetov urobíme stred kvetov. (Obrúsok natrháme na kúsky, z kúskov urobíme malé guľky).


12. Nakresli slnko.


13. Vezmeme si žltý obrúsok. Trháme na kúsky, valíme guľky.


7. Naneste lepidlo na slnko. Lepíme guľky, stlačíme ich prstami, aby sa guľky dobre držali.


Naše ovce sú pripravené!

Štrukturálna jednotka MBOU "Znamenskaya stredná škola" - predškolská skupina

Abstrakt

Priame vzdelávacie aktivity na ( Umelecký a estetický vývoj ) aplikácie

K téme: „Merry Sheep“

pre deti staršej skupiny.

vyšší učiteľ

Októbra 2018

Vzdelávacia oblasť: Umelecký a estetický vývoj.

Integrácia vzdelávacích oblastí:

Vývoj reči,

Kognitívny vývoj,

Telesný vývoj.

Cieľ: Vytvorte obraz jahňacieho mäsa z farebných kruhov.

Úlohy:

    Naučte sa vytvárať obraz veselej ovce.

    Rozvíjať emočné vnímanie sveta okolo nás, úctivý prístup ku všetkému živému.

    Rozvíjať umelecké vnímanie, myslenie. Jemná motorika rúk.

    Vychovávať úhľadnosť. Vytrvalosť, vyvolávajú emocionálne reakcie, vzbudzujú túžbu po vytvorení obrazu.

Materiál a vybavenie: zelené listy F-A5 s nakresleným veľkým kruhom, obrúsky, štetce, lepidlo, farebné kruhy s priemerom 2-2,5 cm, nožnice.

Prípravné práce: pozorovanie oviec na prechádzke, opakovanie témy „Domáce zvieratá“ s deťmi.

Pohyb GCD:

IN :. Chlapi, pripomeňme si, čo sú to domáci miláčikovia. (Deti odpovedajú, zodpovedajúcu ilustráciu zavesím na tabuľu )

Výborne! Všetci boli menovaní. Vypočujte si hádanku a hádajte, ktoré zviera hovorí.

Plačlivo kričí: „B-e-e, b-e-e!“
Na dvorku chrumkavá tráva
Kožuch vo zvlnených krúžkoch,
A volá sa ...
(Baránok)

IN :. Ktovie, ako nám ovce prospievajú? (Odpovede detí )

Dnes za vami prišla „Merry Sheep“. Pozri sa, aký nezvyčajný kožuch má. Z akých postáv kožuch pozostáva? (Kruhy) Sú kruhy ako kudrlinky oviec? Aká farba je hrnček? (Volajú deti)

Čo ešte má veselý baránok?

Chceš, aby som ťa naučil, ako vyrobiť takú zábavnú ovečku?

Na začiatok vystrihneme jahňaciu hlavu pozdĺž obrysu a z obdĺžnikov urobíme nožičky, zaoblením odrežeme dva rohy.

Prilepíme nohy na spodnú časť plechu, mierne ideme do kruhu.

Vezmeme biele kruhy a lepíme ich pozdĺž okraja nášho kruhu. Toto bude jahňacie telo.

Vyplňte stred kruhu farebnými kruhmi, ak zostanú biele kruhy, môžu sa tiež použiť. Pozadie zelenej glade by nemalo presvitať, takže všetko zlepíme.

Teraz prilepíme hlavu našej ovce.

Veselé ovce sú pripravené!

Ale skôr ako začneme, oddýchneme si.

Telesná výchova „Veselé ovce“

Dve vtipné ovce (Springs)

Frflali blízko rieky. Skok-skok, skok-skok!(Skoky na dvoch nohách)

Biele ovce cválajú skoro ráno pri rieke.

Až do neba (ruky hore)

Dole do trávy (palec sa ohýba)

A potom sa otočili(Točí sa dokola)

A padli do rieky.(Posadil sa)

IN :. Teraz poďme na prácu. (Deti dokončia úlohu)

Zhrnutie lekcie

Riddle -

Telesná výchova -

Natália Bulatová

Abstrakt GCD pre umelecký a estetický vývoj « Ovčí kožuch»

Úlohy: rozvíjať predstavivosť, tvorivosť detí. Oboznámiť deti s možnosťami použitia nevizuálnych materiálov (lekárska vata); rozvíjať motorickú funkciu rúk; vychovávať presnosť, vytrvalosť, vyvolávať emocionálne reakcie, vzbudzovať túžbu vytvárať obraz ovce.

Materiály: vata; lepidlo, štetce, prázdne s obrázkom ovce; ilustrácie znázorňujúce ovce.

Pohyb GCD:

Pedagóg: Dnes vám chcem povedať zaujímavý príbeh o ovce... Počuť, čo jej je stalo sa: "Kde bolo, tam bolo Baránok... A mala snehobielu farbu kožuchktoré sa stočili do krásnych prsteňov. Každý deň sa pásla na zelenom trávniku, jedla šťavnatú zelenú trávu, cítila vône krásnych voňavých kvetov, pila vodu z čistej rieky. Zima sa blížila, čas utekal veľmi rýchlo. A raz majiteľka, s ktorou bývala jahňacie, vzala a oholila si plešinu. Jeho manželka chcela pliesť vlnené ponožky ovce, svojim malým deťom. Takže jahňacie, zostala bez svojej teplej a nadýchanej kožuchy».

Pedagóg: Chlapi, nenechajme sa zmraziť ovce a daj jej novy, ešte lepšie ako predtým, nadýchané kožuch.

Deti: poďme!

Fizminutka:

Dve vtipné ovce rozdelili sa blízko rieky

Skok-skok, skok-skok (Skáčeme ruka v ruke)

Až do neba (ruky vysoko)

Dole na burinu (položíme ruky na podlahu)

A potom sa krútili, krútili (chyť sa za ruky a toč sa)

Boo! Padli do rieky (padá)

Pedagóg: Poďme k stolom a poďme do práce. (sadni si za stoly)

Pedagóg: Deti, a aké ovčí kožuch?

Deti: mäkký, nadýchaný, teplý.

Pedagóg: Správny. Skúsme z toho urobiť vata, kožuch pre ovcu... A aká vata?

Deti: mäkký, nadýchaný, biely.

Pedagóg: správny. Vezmeme vatu, rozdelíme ju na malé kúsky, každý kúsok stočíme do klbka. Chlapi, ktorí mi povedia, ako správne prilepiť vatu.

Deti: Najskôr vezmeme lepidlo, urobíme kvapku na správnom mieste a navrch dáme vatu, ktorú mierne zatlačíme.

Pedagóg: Výborne.

2. Nezávislý výkon práce deťmi. (pomoc deťom, pre ktoré je ťažké vykonávať túto prácu)

3. Reflexia: Chlapi, pozrime sa, čo máme. Prineste mi svoju prácu, všetci ich budeme spoločne obdivovať. Dnes ste odviedli skvelú prácu. Myslíš si svoje ovce? Sú dobrí kabát? Nadýchané? No dobre, veľmi ste sa snažili, ste veľmi krásni ovce.

Súvisiace publikácie:

Abstrakt otvorenej hodiny o aplikácii netradičnou technikou pomocou vaty Skupina N16 Dátum: 3. 6. 2017 Miesto: skupinová miestnosť Lekcie sa zúčastňuje 5 osôb. Účel: obohatenie myšlienok.

Zhrnutie GCD k žiadosti pre deti so sluchovým postihnutím „Šaty pre bábiku Tanya“ Zhrnutie GCD pre aplikácie pre deti so sluchovým postihnutím (3 roky štúdia) „Šaty pre bábiku Tanya“. Účel: rozvíjať schopnosť vytvárať integritu.

Účel: vytvorenie darčeka pre matky pomocou aplikačnej metódy, opakovanie mien pôvodných rastlín. Ciele: rozvinúť záujem o umenie.

Zhrnutie GCD k aplikácii „Gombíky na šaty“ Integrácia oblastí: sociálny a komunikačný rozvoj, umelecký a estetický rozvoj, rozvoj reči, kognitívny rozvoj.

Zhrnutie GCD pre kreslenie v prvej juniorskej skupine "Tráva pre ovcu" Obsah programu: Naučte sa kresliť trávu krátkymi ťahmi, voľné ťahy umiestnite po celej ploche hárku. Zaviesť zelenú.

Zhrnutie lekcie o plastineografii „Kabát pre ježka“ „Kožuch pre ježka.“ Ciele lekcie: 1. Modelovanie obrazu ježka zobrazením ihiel na chrbte rytmickými krátkymi ťahmi a sochárstvom.

Hlavná trieda pre aplikáciu novoročnej pohľadnice v strednej skupine z farebného papiera a vaty na lepenke. Téma „Snehulienka“. Pre prácu budete potrebovať:

chyba:Obsah je chránený !!