پروژه های خانوادگی من را طراحی کنید 1. پروژه مهم خانواده "خانواده من". زمینه های قانونی برای بدست آوردن نسخه ای از عنوان

سلام و احوال پرسی به بچه های کوچک مدرسه ای و والدین آنها نیز! به صفحات وبلاگ "مدرسه" خوش آمدید!

امروز برای پروژه بعدی آماده می شویم. یکی از نظر من جالب ترین. از فرزندان خود به عنوان بخشی از دوره "جهان" سؤال کنید. این یک پروژه در مدرسه ابتدایی با موضوع خانواده است ، به طور عمده در کلاس اول ظاهر می شود.

در کتابهای کاری با عنوان "دنیای اطراف" هنگام یادگیری برنامه "" صفحات خاصی وجود دارد که به این موضوع اختصاص داده شده است. مطمئناً می توانید به روشی ساده بروید و فقط عکس هایی را در این صفحات بچسبانید و برای آنها امضا کنید. و می توانید کارهای جدی تری انجام دهید ، که مطمئنا هم از معلم و همکلاسی ها قدردانی می کنند.

طرح درس:

از کجا شروع کنیم؟

از کدام طرف برای نزدیک شدن به پروژه تحت عنوان "خانواده من"؟ از کجا شروع کنیم؟ من پیشنهاد می کنم با تقسیم پروژه آینده ما به قسمتهایی شروع کنیم:

  1. مقدماتی؛
  2. اصلی؛
  3. نهایی؛
  4. کاربردی.

و اکنون در نظر بگیرید که دقیقاً در هر یک از این قسمت ها چه چیزی قابل نصب است.

قسمت مقدماتی

این به نوبه خود ، می تواند به موارد زیر تقسیم شود:

  • اثبات اهمیت پروژه؛
  • تعیین اهداف و اهداف (فقط این نیست که ما این پروژه را انجام می دهیم)؛
  • افشای منابع اطلاعاتی که دانش آموز قصد دارد هنگام کار از آنها استفاده کند.

توجیه اهمیت پروژه

چگونه می توان اهمیت پروژه My Family را اثبات کرد؟

کودکان مدرن تاریخ خانواده خود را به خوبی نمی دانند. اغلب آنها حتی اسامی میانی والدین خود را نمی دانند. اما خانواده پایه و اساس اصول است! درست همانطور که یک گیاه نمی تواند به طور عادی و بدون خاک وجود داشته باشد ، بنابراین یک فرد نیز بدون خانواده نمی تواند وجود داشته باشد. خانواده تاریخ بشر است! و شخصی که داستان خود را نمی داند آینده ای ندارد.

در اینجا اهمیت است! در اینجا اهمیت موضوع مورد مطالعه را دارید!

تعیین اهداف و اهداف

بیایید کارهای زیر را خودمان تعیین کنیم:

  1. معنی کلمه خانواده ، منشأ آن را دریابید.
  2. نام خانوادگی ، نام و نام خانوادگی و همچنین تاریخ و محل تولد ، محل زندگی ، نوع فعالیت بستگانشان تا زانو سوم را بیابید (یعنی ما به مادر بزرگها ، پدربزرگها و عمق بیشتری خواهیم رسید).
  3. درخت خانوادگی خود را بسازید (این ، به هر حال ، بخشی عملی خواهد بود).

منبع اطلاعات

در اینجا درست می گوییم:

"هنگام کار روی یک پروژه ، من از منابع زیر اطلاعاتی استفاده کردم:

  • آلبوم های خانوادگی؛
  • بایگانی خانواده (نامه های قدیمی ، شاید برخی از اسناد حفظ شده یا چیز جالب دیگری)؛
  • داستان اقوام؛
  • اینترنت؛
  • کتابها (مجلات ، روزنامه ها). "

این تمام بخش مقدماتی است ، به قسمت اصلی بروید.

بخش اصلی

بیایید اهداف خود را که کمی بالاتر بیان کردیم ، جستجو کنیم.

هدف اول: از منشأ خانواده کلمه مطلع شوید.

این کاری است که ما اکنون انجام خواهیم داد. به منظور جلب توجه شنوندگان ، می توانید به آنها پیشنهاد دهید تا یک بازپس گیری را حل کنند ، به عنوان مثال ، چنین.

Rebus ساده است. همه به یکباره در کر می گویند که کلمه "خانواده" رمزگذاری شده است. و این دقیقاً همان چیزی است که انتظار داشتیم. در اینجا می گوییم: "درست است ، خانواده! آیا می دانید یک خانواده چیست و این کلمه از کجا آمده است؟ "اجازه دهید شنوندگان برخی از گزینه های خود را ارائه دهند. خوب ، پس ما تمام حقیقت را در مورد این کلمه برای آنها خواهیم گفت.

تمام حقیقت را در مقاله ویژه با عنوان "خانواده" خواهید یافت.

خوب ، اکنون ما مستقیماً به نزدیکان عزیزمان می رویم.

نکته اصلی در اینجا این است که بیش از حد از آن استفاده نکنید. یادآوری این نکته ضروری است که درس در مدرسه لاستیک نیست ، آن زمان محدود است و آن کوتاه بودن خواهر استعداد است.

بهتر است از خودتان شروع کنید. به عنوان مثال ، مانند این:

نام من Klimkovich Artem Denisovich است. من در 15 نوامبر 2008 در شهر اوختا در جمهوری کومی متولد شدم ، 3 سال در آنجا زندگی کردم و سپس به همراه والدینم به لیپتسک نقل مکان کردم. اکنون ما اینجا زندگی می کنیم. من در کلاس اول هستم و از شنا لذت می برم.

اگر دانش آموز برادر و خواهر دارد ، می توانید در مورد آنها نیز صحبت کنید. خوب ، پس از آن به سطح پایین تر در خانواده خانوادگی خود می رویم و می گوییم:

  • درباره پدر و مادر؛
  • سپس در مورد دو پدربزرگ و مادربزرگ و دو پدربزرگ؛
  • و بعد حدود چهار مادربزرگ و چهار پدربزرگ

درمجموع ، در این پروژه در مورد چهارده نفر از بستگانمان صحبت خواهیم کرد ، این برادران و خواهران محسوب نمی شوند. بنابراین سعی کنید مختصر باشید ، زیرا حتی اگر فقط یک دقیقه به یک نفر بدهید ، اگر بیشتر نباشد ، این پروژه به مدت 15 دقیقه تمدید خواهد شد.

قسمت پایانی

قسمت آخر باید حاوی نتیجه گیری باشد.

نتیجه گیری می تواند مانند این باشد:

با تشکر از کار روی پروژه ، چیزهای جالب زیادی از تاریخ خانواده ام آموختم ، نام اجداد خود را یاد گرفتم. من یک خانواده بسیار بزرگ دارم و اکنون می دانم که در دوران دشوار عزیزان مطمئناً به من کمک می کنند و من قطعاً به آنها کمک می کنم. و درباره مادربزرگ ها و مادربزرگ هایم ، می توانم روزی به فرزندان و نوه هایم بگویم. به طوری که اتصال زمان قطع نشود.

اگر در حین جستجوی اطلاعات واقعیت های جالبی یافت شود که دانش آموز را با اجداد خود مرتبط می کند ، می توان آنها را در این نتیجه گنجانید. اینها چه واقعیتهایی می توانند داشته باشند؟ خوب ، به عنوان مثال:

پدربزرگ بزرگ من واسیلی ایوانوویچ دقیقا 100 سال زودتر از من به دنیا آمد.

من از نظر ظاهری بسیار شبیه مادربزرگ بزرگ ماریا ایلیینچنا هستم.

در خانواده ما ، علاوه بر من ، سه چپ دست نیز وجود دارد. این مادربزرگ من گالینا واسیلیونا ، پدربزرگ گنادی ایوانوویچ و پدربزرگ بزرگ سمن من فدوروویچ است.

بخش عملی

بخش عملی شامل تولید آنچه به تجسم و تقویت بصری داستان دانش آموز کمک خواهد کرد. برای مثال می توانید آلبومی بسازید که در آن عکس های خویشاوندان بچسبد و داستان های کوچکی در مورد آنها بنویسد. سپس در حین دفاع از پروژه در جلوی کلاس ، دانش آموز می تواند صفحات را بچرخاند و عکس های دانش آموزان را نشان دهد.

اما من و شما به چیزی جالب توجه فکر کردیم! برای اهداف پروژه خود ، ما ضبط کردیم: ساخت یک درخت خانوادگی. یادت میاد؟ به عنوان مثال ، این:

این چنین پوستر است - یک کاردستی. این درخت از آن جهت قابل توجه است که جزواتی که عکس اعضای خانواده روی آن چسبیده است را می توان از درخت جدا کرد. و سپس ، در طی سخنرانی در جلوی کلاس ، دانش آموز می تواند به تدریج این برگ ها را به درخت بچسباند. و درخت خانواده درست در مقابل همکلاسی هایش رشد می کند. و این بسیار جالب تر است! موافقید؟

در مورد چگونگی ساخت چنین پوسترهای هنری ، با جزئیات بسیار عالی نوشته شده است. درست است ، در این مثال ، یک درخت خانوادگی فقط تا 2 زانو ساخته می شود ، و می توانید آن را تا حد مورد نیاز خود ادامه دهید.

و من می خواهم در مورد عکس ها به طور جداگانه بگویم. قطع کردن عکس های قدیمی حیف است. پس از همه ، آنها در یک نسخه واحد هستند. نادر واقعی! اما یک راه حل وجود دارد ، می توانید این عکس های قدیمی را با یک اسکنر به شکل الکترونیکی ترجمه کنید. و سپس آن را در ساخت چوب چاپ و استفاده کنید.

چه چیز دیگری برای تکمیل کار؟

علاوه بر این عالی و جالب این پروژه نمایشی از هرگونه وراث خانوادگی خواهد بود. به عنوان مثال ، می توانید دستمال سفره ای را که مادربزرگتان گره کرده و قبلاً بالای 80 سال دارد ، به کلاس بیاورید و به کلاس نشان دهید. یا مدالهایی که پدر بزرگ شما به دلیل شرکت در جنگ بزرگ میهنی اعطا شده است.

اما فقط بخاطر بسپار ، اینها یادگارهای واقعی ، جواهرات خانوادگی شما هستند ، بنابراین شما حق ندارید آنها را گم کرده یا بشکنید!

همچنین یک شعر زیبا علاوه بر خلاقیت مناسب برای کار شما خواهد بود. چند فیلم از این دست را در فیلم زیر مشاهده خواهید کرد.

دوستان ، اگر می خواهید هنگام تهیه پروژه "خانواده" خود به این توصیه ها پایبند باشید ، به شما پنج عدد داده می شود. اما ارزیابی نکته ای نیست. شما یک فرصت شگفت انگیز برای یادگیری چیزهای جالب زیادی درباره خویشاوندان خود دارید. بنابراین از این فرصت استفاده کنید! جالب خواهد بود!

با تحصیلات خود موفق باشید!

اوژنیا کلیموکوویچ.

نقش عظیمی در زندگی مدرسه توسط این پروژه با موضوع "خانواده من" ایفا می کند. این بخش در بین کودکان و معلمان و حتی معلمان مهدکودک بسیار محبوب است. خانواده بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما است ، بنابراین باید توجه ویژه ای داشته باشد. اما چگونه می توان در این موضوع سازماندهی کرد؟ روی چه چیزی باید تمرکز کنیم؟ چه تکنیکی در دوره ابتدایی در این زمینه موفق ترین است؟ درباره همه اینها بیشتر

اهداف و اهداف

این پروژه با موضوع "خانواده من" به همان شیوه و سایر موارد ، اهداف و اهداف خاصی را دنبال می کند. بدون آنها ، تمام فعالیت ها به هیچ وجه معنی ندارد. بنابراین شما باید به روشنی درک کنید که چرا این کلاس ها را برگزار می کنید ، آنچه برای آموزش کودکان نیاز دارید.

به طور کلی ، "خانواده من" موضوعی است که به خودی خود به کودکان آموزش می دهد تا از خود به عنوان یک عضو جامعه آگاه باشند و از پیوندهای خویشاوندی خود ارزشمند شوند. این باید اهمیت تعلق به یک یا بخش دیگر "واحد جامعه" را منعکس کند. عشق و احترام به - اینها مناطقی هستند که باید در طول پروژه اجرا شوند.

البته "خانواده من" منطقهای است که به کودکان ارزش عزیزان نشان می دهد. او معیارهای اخلاقی را آموزش می دهد و زندگی را نشان می دهد و علاوه بر این ، در میان موارد شما همچنین می توانید مواردی را پیدا کنید که دلالت بر پیشرفت مهارت های ارتباطی ، آهنگ سازی داستان و همچنین بهبود فعالیت های پژوهشی دارد. از این گذشته ، شما باید با دقت خانواده خود را مطالعه کنید تا در کلاس صحبت کنید.

ساعت کلاس

در اصل ، نحوه برگزاری کلاس ها در مورد موضوعات امروز ، هر معلم انتخاب می کند. بهترین نکات و ترفندها بعداً ارائه خواهد شد. همانطور که قبلاً فهمیدیم ، این پروژه با هدف معرفی فرزندان به خانواده ، تعیین اولویت ها و ارزش ها در زندگی و همچنین رشد فرزندان انجام شده است. چیز خاصی نیست ، درست است؟

در همان ابتدا توصیه می شود که به اصطلاح ساعت کلاس را در کنار کودکان سپری کنید. "خانواده من" موضوعی است که معمولاً نیاز به بحث دارد. در این زمان ، وظیفه شما مشخص کردن افرادی است که در آن گنجانده شده است. از این گذشته ، کودکان همیشه در دبستان به روشنی نمی فهمند چه چیزی در معرض خطر است. برای اولین گفتگو این کافی خواهد بود. اما در این صورت شما باید با دقت آماده شوید تا پروژه جالب و مفید به نظر برسد. از چه روشهایی باید استفاده شود؟

داستان

بدون شکست ، بگذارید کودکان داستان "خانواده من" را آماده کنند. فرقی نمی کند که در آن کلاس برگزار شود - کلاس های اول یا بچه های بزرگتر. همه افراد می توانند در کلاس اول درباره آنچه اتفاق می افتد و در مورد محیط زیست صحبت می کنند.

بنابراین به بچه ها آموزش دهید که داستان "خانواده من" را بنویسند. بگذارید همه جلوی کلاس درباره اینکه با او زندگی می کند ، با کدام یک از بستگان خود صحبت کنند. لزوماً نیازی به سخنرانی طولانی نیست ، فقط چند عبارت از هر کودک کافی است. به طور معمول ، این کلمه در ساعت کلاس برگزار می شود که در همان ابتدای مطالعه موضوع انجام می شود.

این تکنیک همیشه توسط همه استفاده می شود. پروژه ای با موضوع "خانواده من" بدون داستانی در مورد "سلول جامعه" به سادگی غیرقابل تصور است. همه کودکان علاقه مند به گفتن در مورد خویشاوندان خود و گوش دادن به همکلاسی ها هستند. به هر حال ، در دبستان اینگونه است. اما در کودکان بزرگتر ، داستانها به خصوص موفقیت آمیز نیستند.

رسم و رسوم

هر خانواده یک واحد جداگانه از جامعه است. و او قوانین رفتاری خود ، برخی آداب و رسوم و اصول خاص خود را دارد. این برای پروژه ای به نام "خانواده من" بسیار مهم است. "سنتهای من" (یا به اصطلاح "سنت در خانواده من") موضوعی است جالب برای ارائه به کلاس.

به فرزندان اختصاص دهید که داستانی بنویسند یا در غیر این صورت درباره آداب و رسومی که در خانواده هایشان دارند ، برایشان تعریف کنند. شاید این یک سفر هفتگی یکشنبه به پارک برای پیاده روی ، یک شام مشترک شنبه یا چیز دیگری باشد. بگذارید همه اینها در داستان خانواده گنجانده شود.

این روش نه تنها گوش دادن بلکه همچنین به دست آوردن اطلاعات ، ارائه صحیح آن را می آموزد. علاوه بر این ، کودکان دبستان واقعاً علاقه مند به گوش دادن به داستانهایی با موضوع "خانواده من - سنت های من" هستند. بله ، و در مورد آنها نیز صحبت کنید. از این گذشته ، هرچه آداب و رسوم غیر استاندارد در خانواده ، جالب تر باشد. به نظر می رسد کودکان در حال نشان دادن یکدیگر هستند. این یک فرصت عالی برای معرفی آنها با موضوع امروز ما است.

عکس

ترفند دیگر این است که عکس های خانواده خود را به درس بیاورید. بگذارید کودکان نه تنها در مورد خویشاوندان ، سنن و آداب و رسوم خود صحبت کنند ، بلکه آن را نشان دهند. در دبستان ، این روش خیلی نادر نیست ، اما می تواند مورد توجه بسیاری قرار بگیرد.

استفاده از عکسهای واقعی یک راه حل اصلی و مدرن است به طوری که پروژه "دنیای من خانواده من است" به کودکان علاقه مند خواهد شد. همه آنها نه تنها گوش دادن بلکه تماشای را دوست دارند. و تصاویر واقعی توجه بچه ها را به این روند جلب می کنند. فقط آنچه لازم است

درخت

بعد از صحبت با فرزندانتان در مورد ترکیب خانواده ، می توانید برخی از کارهای خانه را به آنها اختصاص دهید. پروژه ای با موضوع "خانواده من" اغلب شامل ایجاد یک روزنامه دیواری ، علاوه بر این ، یک روزنامه شخصی است. به آن درخت خانواده گفته می شود.

به فرزندان اختصاص دهید تا درخت خانوادگی خود را بنویسند. بگذارید والدین نیز در این امر شرکت کنند. کودکان را در هر چیزی محدود نکنید ، زیرا همه دارای بستگان کامل هستند. و شاید واقعاً نباشد. در هر صورت ، از این طریق شما قادر خواهید بود نه تنها دانش آموزان بلکه والدین آنها را به پروژه خود جذب کنید. و مردم را گرد هم می آورد.

بعد از اینکه بچه ها درخت های خانوادگی خود را به شما ارائه دادند ، نمایشگاهی ترتیب دهید. یا از آنها بخواهید که با استفاده از "درخت" یک داستان خانوادگی بنویسند. همچنین یک رویکرد خلاقانه برای صحبت با کودکان در جهت انتخاب شده.

نوشتن

برای سن بالاتر ، خوب خواهد بود که به آموزش بهترین ها بپردازید. بنابراین کودک نه تنها مهارت های خلاقانه و گفتاری بلکه بلکه به صورت نوشتاری نیز ایجاد می کند.

لازم نیست برخی از سخنرانی های طولانی از کودکان مطالبه شود. اگر خانواده خود را بهترین و چرا می دانند ، بگذارید فقط بنویسند. چند پاراگراف کافی است. سپس می توانید قبل از کلاس بخواهید مقاله بخوانید. به خصوص اگر بچه های زیادی در گروه ندارید. در طول پروژه ، کودکان باید درک کنند که خانواده های آنها واقعاً بهترین هایی هستند که می توانند برای آنها باشند. و در حالی که یاد می گیرند دیدگاه خود را توجیه کنند.

نه تنها با خون

خانواده یک مفهوم سست است. معمولاً فقط به معنای خویشاوندی است. اما هر معلمی که به خود احترام می گذارد می تواند توضیح دهد که خویشاوندی با خون تنها معیاری نیست که به درک واقعی خانواده کمک می کند. بعضی اوقات اتفاق می افتد که یک فرد غیر وابسته می تواند بخشی از سلول شما در جامعه شود.

بنابراین این لحظه باید برای بچه ها توضیح دهد. به عنوان مثال ، قیاس کنید "کلاس من خانواده من است". از این گذشته ، آنها می گویند مدرسه خانه دوم است. این بدان معناست که جامعه ای که کودک در آن قرار دارد نیز خانواده است. اگرچه مربوط به خون نیست. به طور کلی ، برای یک مدرسه ابتدایی ، درک این موضوع ممکن است کمی دشوار باشد. اما شما باید سعی کنید فرزندان را درک کنند - کافی نیست که یک خون نسبی باشد تا جزئی از خانواده تلقی شود. بعضی اوقات حتی یک شخص خارجی می تواند از هر کسی به شما نزدیکتر شود. اما در مورد کودکان بزرگتر همه چیز خیلی راحت تر پیش می رود. به احتمال زیاد ، آنها قبلاً با این واقعیت روبرو شده اند که برخی از اعضای خانواده (خون) در بهترین روابط با یکدیگر نیستند. بنابراین ، آگاهی از خویشاوندی به روش های مختلف سریعتر انجام می شود.

نقشه ها

پروژه با موضوع "خانواده من" همان چیزی است که بسیاری را به خود جلب می کند. مخصوصاً بچه ها از این گذشته ، می توانید به خانواده خود ، برخی از رسوم و آداب و رسوم ، ویژگی هایی بپردازید که فقط در همان "سلول جامعه" وجود دارد.

برای مشارکت کودکان در این پروژه ، توصیه می شود یک درس هنری در این زمینه برگزار کنید. نقاشی های "خانواده من" برای نمایشگاه ها و همچنین برای داستان های کودکان مناسب است. به هر روشی آموزش دهید که چگونه خانواده آنها در مقابل کودکان ظاهر می شود. این می تواند یک نقاشی یا نوری باشد.

دقیقا چه چیزی را می توان تصویر کرد؟ همه چیزهایی که کودکان لازم می دانند اما مربوط به خانواده است. به عنوان مثال ، می توانید نحوه برگزاری یک رویداد را ترسیم کنید. یا به سادگی می توانید اعضای خانواده را که کودک مورد علاقه آنهاست به راحتی نشان دهید. سپس اجازه دهید بچه ها به تنهایی انتخاب کنند.

پس از جمع آوری نقشه ها و برنامه ها ، یک جلسه والدین یا فقط یک نمایشگاه برگزار کنید. بگذارید اعضای خانواده بزرگسال به خلاقیت فرزندانشان نگاه کنند. این نه تنها جالب است بلکه مفید است.

مکالمه با والدین

خانواده البته خوب است. اما نه فقط همیشه و نه اصلاً رابطه در خانه با اقوام خوب است. بنابراین ضروری نیست که به اصطلاح آموزشی بدون کودک در پایان پروژه انجام شود. خوب است که از یک روانشناس کودک دعوت کنید که اگر معلوم شود در خانواده اتفاق می افتد ، می تواند کمک کند.

آموزنده ترین لحظه دقیقا نقاشی / برنامه کودکان خواهد بود. این روانشناس قادر خواهد بود به سرعت هر تصویر را تجزیه و تحلیل کند ، پس از آن اطلاعاتی در مورد چگونگی ظاهر خانواده در نگاه کودک به شما ارائه می دهد. اگر مشکلات یا شروط آنها مشخص شود ، مکالمه با والدین به رفع آنها کمک می کند. سعی کنید همه افراد را در این گفتگو حاضر کنید.

در اصل ، یک روانشناس نیز می تواند با آن روبرو شود. اگرچه در دبستان از متخصصان این کودکان هنوز به طور جدی دعوت می شوند. به یاد داشته باشید که پروژه ای با موضوع "خانواده من" بدون جمع بندی و تحلیل نمی تواند با موفقیت به پایان برسد.

ارائه ها

خوب ، این ، در اصل ، بحث را با فرزندان و والدین ما در جهت فعلی ما پایان می دهد. فقط در حال حاضر ، معلم باید به درستی برای هر درس آماده شود. "خانواده بزرگ من" مسیری است که نیاز به آمادگی ویژه از طرف ما دارد. چه چیزی ممکن است در کلاس مورد نیاز باشد؟

بهترین تکنیک استفاده از نمایش در داستان ها و گفتگو با کودکان است. آنها می توانند شامل چندین نمونه از خانواده ها باشند (خوشحال هستند ، این مهم است) ، و همچنین انواع افکار در مورد "سلول های جامعه" ، ضرب المثل ها و گفته ها را نشان می دهد. "خانواده بزرگ من" موضوعی است که نیاز به آمادگی ویژه دارد.

شما می توانید به طور مستقل یک ارائه تهیه کنید یا یک نمایش نهایی بگیرید. تفاوت معنی داری وجود ندارد. نکته اصلی این است که اسلایدها می توانند اهمیت و ارزش خانواده را برای کودکان توضیح دهند. هم خون است و نه.

همچنین توصیه می شود در پایان پروژه یک نمایش جداگانه تهیه کنید که کلیه فرایندی را که با کودکان به پایان رسیده است به تصویر می کشد. حتی اگر در اینجا فقط عکس وجود داشته باشد ، اما این تکنیک گزینه ای عالی برای خلاصه کردن است. نحوه صحبت کودکان در مورد خانواده ها ، نمایشگاه ها ، مقاله ها ، درختان خانوادگی - همه این موارد باید در اسلایدهای شما جای بگیرد. ارائه عالی از نتیجه موضوع. در دبستان ، بچه ها علاقه مند خواهند بود كه دقیقاً چطور از یك طرف نگاه كنند. بله ، و برای والدین این تکنیک مناسب است. شما می توانید به سرعت و به وضوح نشان دهید که بچه\u200cها دقیقاً در درس چه کار کردند ، چگونه آنها تلاش کردند.

این همه بحث در مورد پروژه "جهان من خانواده من است" به پایان رسید. اکنون ما مناسب ترین و موفق ترین تکنیک های مورد استفاده در این مسیر را می شناسیم. نکته اصلی این است که برای همه کودکان اهمیت خانواده را توضیح دهید ، ارزش های خانوادگی را در آنها القاء کنید. اگر کلاسهای موضوعی را بطور صحیح و جالب برگزار کنید ، به سرعت به نتیجه دلخواه خواهید رسید. "خانواده من زندگی من است" - این مفهومی است که باید در کودکان در حافظه سپرده شود.

پروژه: "خانواده من"

دانش آموز کلاس اول "الف"

دبیرستان GBOU شماره 49

میرانوف ایوان.

خانواده من پدربزرگ ، مادربزرگ و من هستند. ما بسیار دوستانه زندگی می کنیم با هم به سیرک می رویم ، به سالن های سینما ، به اجراهای مختلف سال نو ، کتاب می خوانیم. ما با هم به استخر می رویم و در زمستان اسکی می کنیم. در تابستان ، ما در آسایشگاه یا در دریا استراحت می کنیم. . . . . . . . مادر بزرگ مادر من ، معلم و پزشک من است. او به من یاد داد که بخوانم ، بنویسم و \u200b\u200bحساب کنم. ما شعرها و آهنگهای مختلفی می آموزیم. مادربزرگ دائماً از من مراقبت می کند. او مهربان و مهربان است. او را بسیار دوست دارم. . مادربزرگ خوب ، مادربزرگ شیرین ، خونسردترین و صبورترین ، خوشبختی ، سلامتی! زندگی کنید بدون غم و اندوه ، به طوری که همه شما را دوست دارم شما را دوست دارد! . پدربزرگ بهترین دوست و معلم من است. ما با پدربزرگ ورزش می کنیم: شطرنج بازی می کنیم ، اسکی می کنیم و در تابستان با دوچرخه و یک قایق سوار می شویم. با او ، ما همیشه فیلم ها و کارتون های مختلف کودکان را با هم تماشا می کنیم. ما غالباً سرگرم و تفریح \u200b\u200bمی کنیم. . . پدربزرگ من همه چیز را می داند و همه چیز را می داند. من به پدربزرگم افتخار می کنم و می خواهم در هر کاری مثل او باشم. . خردمند ، قوی ، واقعی ، شما رئیس خانواده ما هستید! برای شما آرزوی موفقیت دارم ، خوشبختی ، من واقعاً شما را می خواهم! همیشه در شکل عالی باشید! شما برای ما اقتدار دارید ، مرد ما نمونه ای است ، بهترین پدربزرگ جهان! . من برای ورزش می روم: شنا و کاراته. با شنا ، من در حال حاضر رتبه دوم جوانان را کسب کرده ام و در مسابقات 3 مدال کسب کردم. در کاراته - کمربند نارنجی دریافت کرد. من دوست دارم رادیو کودکان را گوش کنم ، کتاب بخوانم ، شعر یاد بگیرم و دایره المعارف های تحصیلی را مطالعه کنم. من واقعاً دوست دارم LEGS بزرگی جمع کنم. می خواهم سازنده شوم. . . . . . . و ما همچنین یک گربه مورزیک داریم. او خوش تیپ ، باهوش ، مهربان و مهربان است. من اغلب با او بازی می کنم. من عاشق وقتی خانواده ام با هم هستند من واقعاً خانواده ام را دوست دارم! . خانواده خانه من است ، من آنجا زندگی می کنم ، آرامش من آنجاست. پناهگاه و پناهگاه من ، رویاهای من ، عشق من. چه چیزی می تواند گرانتر برای یک خانواده باشد؟ او با استقبال گرم از خانه پدرش استقبال می کند ، آنها همیشه با عشق در انتظار شما هستند و شما را به خوبی با جاده همراه می کنید! عشق و قدردانی از شادی! در خانواده متولد می شود. چه چیزی می تواند گرانتر خانواده باشد ، در این سرزمین خارق العاده!

دبیرستان MBOU Buturlinovskaya

پروژه جهانی

" خانواده ی من"

مدیر پروژه:

معلم مدرسه ابتدایی

MBOU BSOSH

میخایلیوک I.P.

تکمیل شده:

دانش آموزان کلاس 1 "B"

بوتورلینوکا

سال 2016

مقدمه

گذرنامه پروژه

مدل اجرای پروژه

نتایج پروژه

حمایت از پروژه

کاربرد

مقدمه

خانواده منبع الهام است

جایی که بزرگسالان و کودکان در این نزدیکی هستند

در یک خانواده ، نجات از همه سختی ها ،

در اینجا ، یکدیگر مسئول هستند.

خانواده برای فرد مهمترین چیز است. سنت های خانواده ، هنجارها ، رفتارها ، آداب و رسوم و رفتارهای معمول خانواده است که از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود. " اگر چشمان خود را ببندید و از نظر ذهنی کلمه "کودکی" را تلفظ کنید ، آنوقت چیزی به ذهن شما خطور می کند که فقط برای خانواده شما ذاتی است. دقیقاً این "چیزی" را می توان یک سنت خانوادگی نامید. سنت خانوادگی فضای معنوی خانه است.

خانواده در زندگی یک شخص مکان بسیار بزرگی را اشغال می کنند. و اگر شخصی خانواده نداشته باشد ، پدربزرگ و مادربزرگ خود را نمی شناسد ، از مهمترین چیز روی زمین - گرما و توجه محروم می شود. ناآگاهی از ریشه های آنها منجر به ناآگاهی از تاریخ کشور ، مردم آنها می شود. در روسیه از زمان های قدیم بدون دلیل بسیاری از ضرب المثل ها و گفته های زیادی درباره خانواده حفظ شده است.

"قلب والدین در کودکان" ،

"قبیله به طایفه می رود"

"یک مرد روسی بدون بستگان زندگی نمی کند" ،

"طرف بومی مادر است ، طرف بیگانه نامادری است ،"

"بوش و خرگوش بومی جاده ها" ،

"از طرف خانه و سگ ناز است."

از زمان بسیار قدیم در روسیه ، پایه و اساس جامعه ، حمایت آن خانواده است. معمولاً خانواده ها بسیار بزرگ بودند ، حتی اگر از نزدیک زندگی کنند ، اما در کنار هم: آنها به پدر و مادر خود احترام می گذارند ، و آنها مرتکب جرم نمی شدند. گذشت زمان ، شیوه معمول خانواده تغییر یافت ، بچه ها سعی کردند به طور جداگانه از والدین خود زندگی کنند ، علایق مردم ، نگرش آنها به زندگی تغییر کردند.

وضعیت یک خانواده مدرن با الگوهای خانوادگی قرون گذشته بسیار متفاوت است: اگر اوضاع مالی به طرز چشمگیری بهبود یافته باشد ، طبیعتاً روابط روابط خانوادگی به وضوح در حال پیشرفت نیست. محققان دیگر حتی در مورد تضعیف توانایی خانواده در انجام وظایف آموزشی صحبت می کنند.

با این حال ، داده های تحقیق نشان می دهد که ، اول از همه ، خانواده قادر به پرورش یک فرد کافی هستند. و اینها نه تنها نزدیکترین افراد هستند - مادر ، پدر. مادربزرگ و پدربزرگ تأثیر خاصی بر کودک دارند. رابطه آنها با فرزندانشان ، آیا آنها الگوی نقش هستند؟ این دانش به تاریخ خانواده ، دانش اجدادشان ، دانش در فرزند احترام به حال و گذشته عزیزانشان است که در آینده به "گرفتن" اعضای صادق ، صمیمانه ، دوست داشتنی و شایسته جامعه کمک می کند.

گذرنامه روش شناختی پروژه.

سرپرست پروژه: معلم دبستان میخایلوک I.P.

سن دانش آموزان: 6- 7 سال - 1 کلاس "B".

ترکیب تیم پروژه: 25 نفر

نام پروژه: " خانواده ی من".

نوع پروژه: از نظر اجتماعی با عناصر تحقیق قابل توجه است.

فرضیه: در یک خانواده شاد - فرزندان شاد.

مشکلات: آیا کودکان مدرن از ریشه های خود ، پدربزرگ و مادربزرگ خود ، تاریخ و سنت های خانواده خود اطلاع دارند؟ چه ارتباطی در خانواده های دانش آموزان وجود دارد؟ پاسخ به این سؤالات را می توان در طول اجرای پروژه My Family دریافت کرد.

هدف پروژه:

    برای گسترش درک فرزندان از نهاد اجتماعی خانواده از طریق آشنایی با تاریخ و سنت های خانواده خود. تربیت و پرورش شخصیتی با استعداد آزاد ، غنی از دانش علمی ، آماده کار آگاهانه و رفتار اخلاقی است. دانش آموزان اطلاعات مربوط به فعالیت ها و سرگرمی های اعضای خانواده خود را جمع آوری می کنند. سیستم سازی داده های جمع آوری شده.

اهداف پروژه:

    برای تقویت نیاز دانش آموزان به یادگیری تاریخچه خانواده خود.

    برای احترام به پدر و مادر ، بستگان ، احساس مسئولیت برای خانواده خود ؛

    برای ایجاد یک درک از ارزش خانواده ؛

    برای گسترش افق ها و غنی سازی واژگان کودکان با اصطلاحات خویشاوندی ، برای توسعه گفتار منسجم.

    برای کمک به تقویت روابط کودک و والدین ، \u200b\u200bکه با فعالیتهای مشترک اجتناب ناپذیر است.

نتایج نهایی : پس از اتمام پروژه ، دانش آموز نحوه استخراج اطلاعات را فرا خواهد گرفت.

محصول پروژه:

    ارائه دانش آموزان "خانواده من"؛ درخت شجره نامه

موارد : جهان پیرامون ، آثار هنری و هنری.

مدت زمان اجرای پروژه:

تاریخ: 02/02/2016 - 02.19.2016

سازمان نمایشگاه عکس "با خانواده"؛

جمع آوری اطلاعات در مورد سرگرمی ها و فعالیت های اعضای خانواده؛

ترسیم درخت خانوادگی؛

مسابقه طراحی "خانواده من"؛

ساعت کلاس "خانواده من".

مراحل پروژه:

    مرحله آماده سازی (02/02/2016)

2. شروع پروژه ( 02/03/2016)

3. طراحی و کار تحقیقاتی ( 03.02 – 18.02)

    ملاقات با والدین ، \u200b\u200bمشارکت در فعالیتهای مشترک (بحث در مورد کار آینده ، جستجوی عکسهای لازم از بایگانی خانواده ، مصاحبه با کودکان ، گفتگو با والدین)؛

    جستجوی ضرب المثل ها ، گفته ها ، اشعار و داستان های مربوط به خانواده؛

    ایجاد سخنرانی "خانواده من" ، اجرای برنامه (درخت خانواده)

    مرحله تحلیلی. بازتاب تجزیه و تحلیل فعالیت. بحث در مورد نتایج اولیه و اصلاحات (16.02).

    مرحله آخر محصول یک پروژه خلاق را در یک رویداد آموزشی ، مقابل همکلاسی ها ارائه دهید.

حمایت از پروژه (19.02)

مدل اجرای پروژه

p / p

اقدامات

زمان بندی

مسئول

توسعه تاسیسات برای دانشجویان.

شروع پروژه.

25 کلاس دانشجویی در این پروژه شرکت می کنند.

مرحله آماده سازی

در این مرحله یک نظرسنجی از کودکان تهیه و انجام شد که به ما این امکان را می داد که در مورد میزان آگاهی کودکان در مورد خانواده خود نتیجه بگیریم.

دانش آموزان نامگذاری والدین را دشوار می کنند. خیلی ها اسم مادربزرگ ها و مادربزرگ ها را نمی دانند ، و نامهای میانی را هم نمی دانند.

براساس نتایج این پرسشنامه ، جلسه والدین برگزار شد که اهداف و اهداف این پروژه به والدین اعلام شد. والدین با اشتیاق به این پروژه پیوستند و دریافتند که برای هر کودک چقدر مهم است که اطلاعاتی در مورد خانواده خود داشته باشد.

02.02

03.02

معلم

معلم ، دانش آموزان

طراحی و تحقیق

"فعالیت های کودکان ، معلمان و والدین"

نمایشگاه نقاشی های کودکان با موضوع "خانواده من" ، "مادر عزیزم" ، "ما دست های مادربزرگ را می بوسیم" ، "پدر بهترین دوست است".

03.02-18.02

معلم ، دانش آموزان ، والدین

فعالیت خلاق دانش آموزان

ایجاد سخنرانی "خانواده من" ، اجرای برنامه (تبارشناسی)درختانی با نامهای امضا شده اجداد.)

03.02-

18.02

دانش آموزان ، والدین

مشاوره و هماهنگی فعالیت ها

03.02-

18.02

معلم

مرحله تحلیلی. بازتاب

تجزیه و تحلیل فعالیت. بحث در مورد نتایج اولیه و تغییرات.

16.02

معلم ، دانش آموزان

ارائه نتایج عملکرد.

هر دانش آموز پروژه خود را ارائه می دهد.

19.02

دانش آموزان

خلاصه تجزیه و تحلیل پروژه.

چی شد؟ آیا پروژه ها الزامات را برآورده می کنند؟

19.02

معلم

نتیجه پروژه:

    پیام محققان ، ارائه آلبوم ، سخنرانی "خانواده من".

    من و بچه ها نمایشگاه "خانواده من" را طراحی کردیم: در مرحله اول درختان خانواده آماده شده ، آلبوم های "خانواده من" و نقشه های مربوط به خانواده را قرار دادیم. گلهای حک شده توسط کودکان این نمایشگاه را تزئین کردند.

· درختی که ریشه های قوی دارد ، باد نمی افتد.

· یک درخت ، اگرچه در چندین تنه رشد می کند ، یک ریشه دارد.

· جهل شجره نامه من به نسل هفتم نشانه یتیم بودن است.

نتیجه گیری

کار در این راستا به تجمع فعال مجموعه های کلاس ، جمع والدین و تجمع خانواده ها کمک کرده است.

کودکان آموختند که به جستجوی اجداد خود بپردازند (پیوندهای خانوادگی ، مشاغل ، سالهای زندگی ، نام و نام خانوادگی) ، کار با فرهنگ لغات ، عکس. برای انتشار آلبوم های ویژه "خانواده من" ، شیوه های نمایندگی درخت خانواده تسلط یافت.

یاد گرفته و سنت خانواده را ادامه خواهد داد.

والدین راهنمایی هایی در مورد کمک به فرزندان خود دریافت کردند

در تدوین شجره نامه ها آنها متوجه اهمیت این کار و مسئولیت پذیری در برابر کودکان بودند.

در نتیجه مطالعه درخت خانوادگی خانواده در فرزندان با والدین ، \u200b\u200bرابطه تنگاتنگی در این رابطه برقرار شد.

حمایت از پروژه

در حین دفاع ، هر یک از شرکت کنندگان کار خود را ارائه می دهد ، به سؤالات پاسخ می دهد. حمایت از پروژه ها به ما امکان می دهد تا به سؤال اساسی پاسخ دهیم ، نتیجه گیری های کلی را بر اساس نتایج کار تدوین کنیم.

کاربرد




مدیر پروژه: من میخایلوک

MBOU KSOSH№1

پروژه

رهبر: من لاگونوا


موضوع: "خانواده ی من".

هدف پروژه:

برای گسترش دانش در مورد تاریخچه خانواده ، درک اهمیت خانواده برای هر فرد.

فرضیه:

چه می شود اگر هر یک از اعضای خانواده یکدیگر را دوست داشته و به آن احترام بگذارند ،

پس خانواده دوستانه و نیرومند خواهند بود


وظایف:

  • جمع آوری داده های بیوگرافی از بستگان من؛
  • برای مطالعه زندگی و سرگرمی های خانواده ام؛
  • تجزیه و تحلیل داده ها؛
  • درخواست کار کنید

ارتباط پروژه:

خانواده ، آداب و رسوم آن ، شیوه زندگی همیشه اشغال شده و جایگاه مهمی در زندگی بشر را اشغال می کنند.

هرکدام از ما آن چیزهای شخصی ، صمیمی و مهم ترین زندگی را داریم - این یک خانواده است.

روش های پژوهش:

  • گفتگو با بستگان؛
  • عکس های خانوادگی؛
  • مطالعه ادبیات؛
  • دسترسی به اینترنت

یک خانواده

خانواده سعادت ، عشق و شانس است ، خانواده یک سفر تابستانی به کشور است. خانواده تعطیلات ، تاریخ خانواده ، هدایا ، خرید ، زباله دلپذیر است. تولد فرزندان ، قدم اول ، باب اول ، رویاهای خوب ، هیجان و ترس. خانواده کار است ، مراقبت از یکدیگر ، خانواده کارهای زیادی در خانه است. خانواده مهم است! خانواده سخت است! اما زندگی به تنهایی غیرممکن است! همیشه در کنار هم باشید ، مواظب عشق باشید ، تخلفات و نزاع ها را دور کنید ، می خواهم دوستانم در مورد ما صحبت کنند: شما چه خانواده خوبی هستید!




رمز و راز نام

اسم من ماکسیم است.

ارزش نام ماکسیم - "عالی" (لاتین). طبیعت وبا خیلی آرام. به نظر می رسد در حال انفجار است ، اما هیچ چیز مشابه این اتفاق نمی افتد. او موفق می شود یک واسطه بی نظیر باشد. او سخت و انعطاف پذیر است. او توانایی های خود را به خوبی می داند. اگر ماکسیم متمرکز باشد ، در جامعه بسیار موفق است. این یک برون گرا است با هدیه درک و دیپلماسی ذاتی. هدف، واقعگرایانه به طور غیرمعمول به سرعت راهی می تواند از هر موقعیت دشوار ، بسیار تعیین کننده پیدا کند.


راز نام خانوادگی

نام خانوادگی من لسنیکوف است. من آن را از پدرم گرفتم. پیشگامان به نام حرفه پدرشان. در قدیم یک رنجر جنگلی نه تنها یک رنجر جنگلی بلکه یک رنجر جنگل - یک تاجر چوب ، چوب و همچنین یک شکارچی بود که با شکار جنگل شکار می کرد.


بهترین ، عزیزترین

مامان - او محبوب ترین ، زیباترین و بهترین دوست من است.

او کارآفرین فردی است ، "مرکز رشد کودکان" را افتتاح کرد

و در آنجا به عنوان یک روانشناس ویژه با کودکان دارای معلولیت فعالیت می کند.

او کمی علاقه به سیاست دارد.


پدر در خانه و خانه کار می کند

نام پدر من دیمیتری سرگئیویچ لسنیکوف است.

بابا - مثالی برای من. او به عنوان نصب کننده کار می کند ، راکتور هسته ای می سازد.

وقتی پدر در خانه است ، ما با او آرام و سرگرم کننده هستیم.


من با مادربزرگم دوست هستم ...

مادربزرگ لودا

مادربزرگ والیا


پدربزرگ به من گفت ...

پدربزرگ ساشا

پدربزرگ Seryozha



خروجی:

پس از اتمام این کار ، در مورد عزیزانم چیزهای زیادی آموختم.

در مورد چگونگی زندگی ما ، چگونه ارتباط برقرار می کنیم.

فهمیدم که برای این که خانواده صلح و درک داشته باشند ، باید یکدیگر را دوست داشته و احترام بگذارید ، هر تخلفی را ببخشید. باید شغل و سرگرمی مشترکی پیدا کنیم: ورزش کنید ، ورزش کنید ، از حیوانات و گیاهان مراقبت کنید ، در کنار هم استراحت کنید ، با دوستان چت کنید.

فهمیدم که اگرچه ما خانواده بزرگی نداریم اما بسیار دوستانه هستیم.


خطا:محتوا محافظت می شود !!